Video: Mel Gibson hovorí o pápežovi Františkovi, arcibiskupovi Viganovi, odvolaných kňazoch, zlých biskupoch, latinskej omši

Mel Gibson sa priznáva, že je veľký hriešnik ale potom to naplno vybalí na pápeža Františka, hovorí o arcibiskupovi Viganovi, odvolaných kňazoch, zlých biskupoch, latinskej omši a Quo Primum.

Práve som si pozrel krátke video od Mela Gibsona, a musím ho zdieľať, lebo je úžasné. Hovorí o pápežovi Františkovi, odvolaných kňazoch, o zlých biskupoch, arcibiskupovi Viganovi, o infiltrácii Katolíckej cirkvi, vznikla mi tu ozvena, ako rozprávam slučka.

Tento klip je len päť minút dlhý, a myslím si, že bude pre vás užitočný, a myslím si, že je dôležitý, lebo stále sa nájde dosť ľudí, ktorí nechcú tieto pravdy počuť, tak možno si ich budú ochotní vypočuť od niekoho, ako je Mel Gibson.

Tak tu ho máme s úsmevom na tvári, a spúšťam prehrávanie.

Zdravím Chicago, tu je Mel, hlas volajúci z divočiny Malibu, a chcem svojim hlasom vyjadriť svoju podporu a povzbudiť váš protest Koalície za odvolaných kňazov. Chcem povedať, že je ľahké uveriť tomu, že niečo také sa dnes deje.

Osobne poznám veľa odvolaných kňazov, ale nebolo to z dôvodov, ktoré by vám napadli, ako napríklad za to, že niekoho zrazili autom a následne utiekli z miesta činu, alebo by spreneverili cirkevné peniaze, ukradli omšové víno, alebo sa boli dopustili nejakého iného ohavného zločinu, to teda nie, ani v najmenšom.


A kto ich teda prenasleduje? Nuž, sú to ich vlastní biskupi. Ako je to možné? Nuž, je to svorka mužov, ktorí vo všeobecnosti si sedia na zadku so založenými rukami a tolerujú každý nezmysel, ale keď si niektorý z ich kňazov dovolí povedať čosi, čo len zďaleka vyzerá byť pravoverným, tak sa ihneď na neho vrhnú, pokarhajú ho, šikanujú ho, a všetkými možnými silami sa ho snažia odvolať, čo sa im aj neskôr podarí, zbavia ich služby, viete, vykopnú, čo mi je veľmi ľúto, je to obrovská nespravodlivosť, ide o druh nekrvavého mučeníctva, a nie je to nič nového pod slnkom.

Už sme to tu mali. A je to príznak závažnej choroby, ktorá sužuje Cirkev. Nedošlo k tomu zo dňa na deň. Ak poznáte verejné listy arcibiskupa Vigana, tak on hovorí, že semená úpadku Cirkvi boli zasiate počas reforiem 2. vatikánskeho koncilu, s čím ja súhlasím.

Vigano dokonca naznačuje, že by sme mali zrušiť celý 2. vatikánsky koncil, a vrátiť sa k tomu, čo bolo pred ním. Chcem povedať, že to bol len pastoračný koncil, nestalo sa teda nič také vážne, čo by bolo potrebné napraviť, išlo im to celkom dobre.

Tak či onak, zažil som na vlastnej koži, akí vedia byť biskupi, chcem povedať, čo si o sebe myslia, že sú. Spomínam si, že keď som režíroval Umučenie Krista, a šiel som za Konferenciou biskupov USA, či by tento film podporila, tak títo ľudia nestačili predo mnou utekať.

A všetci, až na pár výnimiek, sa mi otočili chrbtom, čo vo veľkej miere svedčilo o nich, kým sú. Pomerne dosť nemastnou-neslanou cháskou, a vyzerá to tak, že odvtedy sa nič nezmenilo. Spomínam si na 70-te roky, keď boli starí dobrí kňazi šikanovaní a prenasledovaní svojimi biskupmi.

Už vtedy proti nim prudko zakročili za to, že chceli robiť len to, kvôli čomu boli vysvätení, a nesúhlasili s novou liturgiou a reformami 2. vatikánskeho koncilu, na čom dosť silno trvali, a stará omša nikdy nebola zrušená, nikdy, a doteraz nebola, nie je možné ju zrušiť, lebo ju chráni Quo Primum, ale aj tak ich šikanovali, obťažovali, zatvárali na psychiatriu, bolo veľmi smutné sa na to pozerať, a presne toto sa teraz opakuje.

A ako rozpoznáme správnych chlapov od darebákov? Nuž, máme kritérium, podľa ktorého ich rozlíšime, a tým je ovocie, po ovocí ich poznáme. Videl v nedávnej dobe niekto dobré ovocie? Nie, ťažko nejaké nájsť. Pochopte, že ja sám som veľký hriešnik, som rovnaký zapredanec ako ostatní, ale ešte dokážem rozoznať pastiera od zapredanca, a myslím si, že drvivá väčšina týchto biskupov sú len bandou zapredancov.

A ja sa pýtam, kto si ich kupuje? Myslím si, že Ježiš to teda nie je, takže je to František? A kto si kúpil Františka? Je to azda pačamama? Chcem povedať, že je potrebné sa pozrieť na celú inštitúciu, a opäť budem citovať arcibiskupa Vigana, keď poviem, ako je on presvedčený, že vzniká paralelná falošná cirkev, ktorá má zatieniť tú pravú.

On naznačuje, že prebieha uchvátenie moci zvnútra Cirkvi, a naozaj to tak vyzerá. Tak či onak, samozrejme vieme, že brány pekelné ju nepremôžu, je to Božie víťazstvo a nie naše, a bude prekvitať, keď si vieru zachováme vo svojich srdciach, a presne toto sa stane, a k tomuto vás povzbudzujem. Opakujem, je mi ľúto, že trpíte a sú k vám nespravodliví, rozhodne vám prispejem, aby som vás takto podporil, a nech vás Boh opatruje a žehná!
Ďakujem.

No nie je to super? Ďakujem ti Mel Gibson, skvele si to povedal. Viete, mnohým ľuďom je ťažké povedať Verím v jednu svätú katolícku apoštolskú Cirkev, a potom vidieť, čo sa v Cirkvi deje. Vyvoláva to u nás kognitívnu disonanciu ako tieto veci chápeme, ľudia to radšej prehliadajú, a nemyslím si, že ktokoľvek z nás dokáže plne odpovedať na to, ako to celé dopadne, ale očividne sa deje čosi zlé.

Kňazi sú odvolávaní, biskupi sú zapredaní, hovorí o Františkovi, Viganovi, o práci zvnútra, aj keď som veľmi dúfal, že povie slovo infiltrácia, ale nepovedal. Tak či onak, ďakujem ti Mel Gibson, prajem vám všetkým požehnaný víkend, chcel som sa len podeliť s vami o toto video, a možno ho budete aj vy zdieľať s niekým, kto ho potrebuje vidieť.

Podľa mňa je povzbudzujúce, páči sa mi, takže modlite sa ruženec každý Boží deň, a zakončíme to Zdravas Mária po latinsky, oremus:

Dobre priatelia, modlite sa ruženec každý deň, a nezabúdajte na to, že náš Pán Ježiš Kristus je svetlom sveta a soľou zeme, takže choďte medzi ľudí a buďte slaní.

Zdroj: Dr. Taylor Marshall

Boh vás žehnaj a modlite sa za Svätú Matku Cirkev.
Pre lifenews.sk preložil Miroslav Čonka

https://www.lifenews.sk/33033/mel-gibson-hovori-o-papezovi-frantiskovi-arcibiskupovi-viganovi-odvolanych-knazoch-zlych-biskupoch

0
1