Kniha A. Čulena + RECENZIE

Začíname, nekončíme…

Limitované stiahnutie zadarmo na konci recenzie …

PREDHOVOR:

Spomínam si na chvíľu, keď sme na Deň ľudských práv 10. decembra 2006 spolu s Tónom Čulenom priniesli do Národnej rady Slovenskej republiky vyše 100 000 podpisov petície občanov Slovenskej republiky, aby parlament riešil ratifikáciu Zmluvy o výhrade svedomia medzi Slovenskou republikou a Vatikánom.

Pokračovať v čítaní „Kniha A. Čulena + RECENZIE“

Bukovský vyzval odborníkov, aby sa postavili proti celoplošnému testovaniu: Skončí to medzinárodným fiaskom! Premiér by nás mal prestať šikanovať a terorizovat svojimi nápadmi

Igor Bukovský je rázne proti nápadu premiéra Igora Matoviča celoplošne otestovať všetkých Slovákov.

Podľa Bukovského antigénové testy nie sú dostatočne presné a nie sú určené na celoplošné testovanie. Spochybňuje logistickú uskutočniteľnosť tejto akcie a tvrdí, že to skončí medzinárodnou blamážou. Premiér by nás podľa neho mal prestať šikanovať a terorizovať svojimi nápadmi. Bukovský taktiež vyzval odborníkov, ktorí vidia, že toto je zlý nápad, aby sa nebáli a postavili sa proti tomu. Nápad premiéra Igora Matoviča s celoplošným testovaním celého obyvateľstva Slovenska sa nestretol s pochopením ani u doktora Igora Bukovského. Ten sa zhoduje s mnohými ďalšími odborníkmi v tom, že antigénové testy, ktorými sa má testovať, nie sú presné:

„Testy, ktoré chce použiť štát, nie sú po A. ani dostatočne citlivé a po B. nie sú určené na celoplošné testovanie. A podľa názorov expertov nemajú v tejto situácii svoje opodstatnenie.“

Pokračovať v čítaní „Bukovský vyzval odborníkov, aby sa postavili proti celoplošnému testovaniu: Skončí to medzinárodným fiaskom! Premiér by nás mal prestať šikanovať a terorizovat svojimi nápadmi“

List hovorcovi KBS: Na bránach niektorých kostolov v Bratislave možno nájsť oznam, podľa ktorého arcibiskup oznámil, že sv. omše budú od 15. 10. 2020 bez účasti veriacich. Ako tomu máme rozumieť?

Dôstojný pán Martin Kramara, hovorca KBS,

veľké množstvo veriacich na Slovensku s radosťou prijalo skutočnosť, že Pán Boh vypočul naše modlitby a KBS sa síce až v tzv. druhej vlne, ale predsa len konečne postavila proti rafinovaným útokom extrémistických zástancov bojového ateizmu na Boha a Cirkev, ktoré sú až do očí bijúce.

Na jednej strane je potešujúce, že sa KBS odvážne postavila na obranu práv veriacich a autonómie Cirkvi (garantované aj v Ústave SR Čl. 24 (3) (ZÁKLADNÉ ĽUDSKÉ PRÁVA A SLOBODY, ale aj v medzinárodnej Zmluve s Vatikánom[1] o. i. článok 6, ods. 1; a 2), podľa ktorých Cirkvi a náboženské spoločnosti spravujú svoje záležitosti samy), voči rafinovanému útoku vzbúrencov proti Bohu, ktorí sa v duchu šíriacej sa neomarxisticko-leninskej ideológie a bezbožného ateizmu znovu na Slovensku pokúsili zrušiť verejné slávenia bohoslužieb. Napriek tomu na viacerých bránach kostolov v Bratislave možno nájsť oznam, ako napríklad (kostol Najsvätejšej Trojice, u kapucínov, u františkánov) ktoré informujú, že arcibiskup oznámil, že sv. omše budú od 15. 10. 2020 bez účasti veriacich. Ako tomu máme rozumieť?

Aktualizácia: sväté omše bude možné sláviť v počte 6 osôb vrátane kňaza

Pokračovať v čítaní „List hovorcovi KBS: Na bránach niektorých kostolov v Bratislave možno nájsť oznam, podľa ktorého arcibiskup oznámil, že sv. omše budú od 15. 10. 2020 bez účasti veriacich. Ako tomu máme rozumieť?“

Video: Brutálny zásah proti Cirkvi. Polícia v Poľsku vtrhla priamo na svätú omšu a kňaza bezcitne odvlečie po schodoch

ŠKANDÁL! Polícia preruší omšu a farára stiahne zo schodov!

Zaujímalo by ma, aký ďalší hanebný čin táto nelegálna policajná agentúra urobí. To už presahuje ľudské chápanie. Nikto by nehádal, že sú toho schopní.

Nuž, pre Judášove strieborné mince sa môže vytiahnuť všetko, dokonca aj katolícky kňaz pred Stánkom, keď kľačí na kolenách.

Pokračovať v čítaní „Video: Brutálny zásah proti Cirkvi. Polícia v Poľsku vtrhla priamo na svätú omšu a kňaza bezcitne odvlečie po schodoch“

65 vedcov: Prijímanie do úst a v kľaku je najbezpečnejšie počas pandémie. Od podávania rúk sa upúšťa, preto „by malo byť zrejmé, že distribúcia svätého prijímania v ruke predstavuje absolútnu väčšiu hrozbu ako samotné sväté prijímanie do úst

65 poľských lekárskych vedcov napísalo list predsedovi Konferencie biskupov Poľska ohľadom vhodnosti svätého prijímania počas súčasnej krízy.

Podľa ich názoru je najbezpečnejšou formou tradičná forma – do úst a na kolenách. Signatári listu dúfajú, že sa list rozšíri medzi čo najviac biskupov, kňazov a laikov.

Posolstvo listu je jasné – nebezpečnejšie je prijímať do ruky a postojačky. Profesorka Maria Elżbieta Sobaniec-Lotowska hovorí, že spolu so signatármi už nemôžu mlčať pri všeobecne panujúcom názore, že prijímať treba kvôli bezpečnosti do rúk. „Nevieme, na akom základe, a najmä na akom vedeckom výskume bola takáto práca postavená, a aké lekárske autority ju potvrdzujú. Veríme, že z lekárskeho hľadiska nemožno so svätým prijímaním na ruku zaobchádzať ako s bezpečnejšou formou… “, píšu signatári listu.

Ďalej apelujú na návrat k tradičnej forme kvôli zdraviu veriacich. Signatári prof. Sobaniec-Lotowska a prof. Sulkowski okrem iného skúmali aj Eucharistický zázrak na Sokółke.

Pokračovať v čítaní „65 vedcov: Prijímanie do úst a v kľaku je najbezpečnejšie počas pandémie. Od podávania rúk sa upúšťa, preto „by malo byť zrejmé, že distribúcia svätého prijímania v ruke predstavuje absolútnu väčšiu hrozbu ako samotné sväté prijímanie do úst“

Prezident Macron označil vraždu učiteľa za „islamistický teroristický útok“. Útočník oddelil obeti hlavu od tela

Francúzska polícia ďalších päť osôb v prípade vraždy učiteľa. Prezident Macron útok označil za „islamistický teroristický útok“.

Ďalších päť osôb zadržala francúzska polícia v súvislosti s piatkovým útokom na učiteľa na parížskom predmestí, pri ktorom útočník oddelil obeti hlavu od tela. Informovala o tom v sobotu agentúra AFP s odvolaním sa na zdroj z prostredia francúzskej justície, ktorý si neželal byť menovaný.
Policajti sú na mieste, kde muž podrezal priamo na ulici hrdlo stredoškolskému učiteľovi dejepisu, ktorý nedávno vo svojej triede ukazoval karikatúry proroka Mohameda v meste Conflans-Saint-Honorine v severozápadnej časti metropolitnej oblasti Paríža v piatok 16. októbra 2020

Medzi zadržanými sú rodičia dieťaťa, ktoré chodilo do školy, kde obeť útoku pracovala. Polícia už predtým zadržala v súvislosti s týmto prípadom štyri osoby, vrátane jednej maloletej, ktoré boli príbuznými útočníka. Celkovo je tak zadržaných doteraz deväť osôb.

Učiteľ dostal vyhrážky po tom, ako asi pred desiatimi dňami otvoril so svojou triedou diskusiu o karikatúrach islamského proroka Mohameda. Rodič jedného zo študentov podal na učiteľa v tejto súvislosti sťažnosť, no muž podozrivý z útoku na škole dieťa nemal.

Pokračovať v čítaní „Prezident Macron označil vraždu učiteľa za „islamistický teroristický útok“. Útočník oddelil obeti hlavu od tela“

Írski biskupi odmietajú rušenie sv. omší kvôli druhej vlne Covid-19. Portugalskí biskupi chcú prístupnosť cintorínov na sviatok verných zosnulých

Štyria írski arcibiskupi požiadali o stretnutie s premiérom. Chcú mu vyjadriť nesúhlas so zatvorením kostolov počas druhej vlny koronavírusu.

Zároveň napísali írskemu premiérovi Michaelovi Martinovi otvorený list. Píšu v ňom o sklamaní katolíkov z prístupu vlády a zo zatvorenia kostolov počas druhej vlny pandémie.

Paradoxne sú sv. omše naďalej povolené v Severnom Írsku, ktoré je súčasťou Veľkej Británie a má značnú autonómiu. V tomto regióne sú prísne zákony proti interrupciám, nie sú povolené homosexuálne sobáše a najnovšie tam nie sú zakázané ani katolícke sv. omše. Napriek tomu, že v Severnom Írsku vládne protestantská väčšina, ktorá vždy bojovala proti katolíkom.

Írski arcibiskupi v liste píšu: „Sväté omše nie sú ľubovoľným zhromaždením ľudí, ale hlbokým výrazom toho, čím sme ako Cirkev.“ Označili sv. omšu za „nevyhnutnú duchovnú stravu v týchto ťažkých časoch.“ Zdôraznili, že: „pre veriacich môže byť strata týchto duchovných prostriedkov k životu tiež zdrojom veľkého nepokoja a strachu a môže mať škodlivý vplyv na ich celkové zdravie a rozpoloženie.“

Pokračovať v čítaní „Írski biskupi odmietajú rušenie sv. omší kvôli druhej vlne Covid-19. Portugalskí biskupi chcú prístupnosť cintorínov na sviatok verných zosnulých“