Kniha A. Čulena

Začíname, nekončíme…

Limitované stiahnutie zadarmo na konci recenzie …

PREDHOVOR:

Spomínam si na chvíľu, keď sme na Deň ľudských práv 10. decembra 2006 spolu s Tónom Čulenom priniesli do Národnej rady Slovenskej republiky vyše 100 000 podpisov petície občanov Slovenskej republiky, aby parlament riešil ratifikáciu Zmluvy o výhrade svedomia medzi Slovenskou republikou a Vatikánom.

Pokračovať v čítaní „Kniha A. Čulena“

O. Kuffa prvýkrat verejne od operácie: “Ja som podľa Kisku extrémista a fanatik. Kto je extrémista, ten kto bojuje za životy, alebo ten kto zabíja naše deti morálne alebo fyzicky?”

Katolícky kňaz Marián Kuffa sa po rekonvalescencii po operácii vrátil ku kázniam, v ktorých okrem iného poukazuje na nesprávnosť liberalizmu a liberálneho vzdelávania.
Otec Marián Kuffa vystúpil v kostole sv. Mikuláša v Lendaku na podujatí Slovenského dohovoru za rodinu ” Zastavme zlo z Istanbulu”

Viac ako 5 000 veriacich malo možnosť vypočuť si prednášky a kázeň Kuffu. Po sv. omši sa asi 1000 veriacich v krojoch s Pannou Mariou a svätými na zástavách a transparentoch zúčastnilo sviečkového ružencového pochodu za odmietnutie Istanbulského dohovoru a proti hrozbám gender ideológie.

Vo svojej kázni zo 4. novembra Kuffa vysvetlil aký je rozdiel medzi žiadostivosťou a láskou. Poznamenal, že láska v kresťanskom ponímaní je o dávaní, zatiaľ čo žiadostivosť je o braní.

“Celé evanjelium nám ukazuje, že dôležitá je láska, ale čo to vlastne je? Môj kolega, farár Paľo Hudák hovorí, že to sú tri déčka – dať druhému dobro. Nie vziať, nie sebe a nie zlo…”

Pokračovať v čítaní „O. Kuffa prvýkrat verejne od operácie: “Ja som podľa Kisku extrémista a fanatik. Kto je extrémista, ten kto bojuje za životy, alebo ten kto zabíja naše deti morálne alebo fyzicky?”“

Európsky súd pre ľudské práva podporuje zákony šaríja o rúhaní. Skončila sa sloboda prejavu v EÚ? Skončí židovsko-kresťanská kultúra EÚ bez ochrany?

Soudní pravomoc Evropského soudu pro lidská práva (ESLP) ve Štrasburku platí ve více než 47 evropských zemích a jeho rozhodnutí jsou právně závazná pro 28 členských států Evropské unie.

Svým bezprecedentním rozhodnutím v zájmu „zachování náboženského smíru“ v podstatě legitimizoval v Evropě islámské právo o rouhání.
Toto soudní rozhodnutí ve skutečnosti vytváří nebezpečný právní precedens, který umožňuje evropským státům omezit právo na svobodu projevu, pokud je taková řeč považována za urážlivou vůči muslimům, a představuje hrozbu pro náboženský smír.

„Jinými slovy, mé právo svobodně mluvit je méně důležité než ochrana náboženských pocitů druhých.“ – Elisabeth Sabaditch-Wolff.

Evropský soud pro lidská práva (ESLP) rozhodl, že kritika zakladatele islámu Mohameda je podněcováním nenávisti, a proto není chráněna svobodou projevu.

Soudní pravomoc Evropského soudu pro lidská práva (ESLP) ve Štrasburku platí ve více než 47 evropských zemích a jeho rozhodnutí jsou právně závazná pro 28 členských států Evropské unie. Svým bezprecedentním rozhodnutím v zájmu „zachování náboženského smíru“ v podstatě legitimizoval v Evropě islámské právo o rouhání.

Pokračovať v čítaní „Európsky súd pre ľudské práva podporuje zákony šaríja o rúhaní. Skončila sa sloboda prejavu v EÚ? Skončí židovsko-kresťanská kultúra EÚ bez ochrany?“

Nežijeme, splácame. Desať rokov od začiatku krízy sme nevyriešili hlavný problém: smerujeme k budúcnosti, v ktorej bude miesto len pre niekoľko bohatých

Deset let od začátku finanční krize jsme nevyřešili hlavní problém: směřujeme k budoucnosti, ve které je místo jen pro pár superbohatých.

Dvě třetiny Čechů dnes nedosáhnou na 24 tisíc čistého. Přitom jim prý příjmy v posledních letech „rekordně rostly“, slyšíme v médiích. Jenže pravda je taková, že průměrná mzda v Česku se během pěti let zvýšila jen asi o šest tisíc. To znamená, že každý rok dostal každý Čech přidánu asi tisícovku čistého. Je to zoufale málo, a nejen kvůli tomu, že část peněz „požere“ inflace. Klíčový problém je, že vedle světa malých pracujících lidiček existuje ještě obrovský svět virtuálních financí. Ten sice běžně nevidíme, ale právě on dnes vysává většinu zdrojů, kontroluje bohatství a na lidi kašle.

Na roční bonus Kellnera vyděláte za 165 tisíc let

V našem životě je něco špatně. Kupní síla českého spotřebitele (tedy objem peněz, který každý z nás může rozpustit v ekonomice) dnes dělá 218 tisíc korun ročně. Jenže s takovou částkou konkurujeme třeba na poli bydlení firmám, které se pohybují v sumách řádově o šest nul vyšších. Vloni investovaly firmy do nemovitostí u nás asi 83 miliard korun, největší investice dosáhla deseti miliard. Právě to způsobuje, že se z bytů a domů stává v první řadě investiční nástroj, a ne zázemí pro normální lidi. Firmy, tedy svět „šesti nul navíc“, za ně prostě zaplatí víc. Výsledkem jsou astronomické ceny nemovitostí na straně jedné a vystresovaní lidé s nedostupnými hypotékami na straně druhé. Rozdíl šesti nul ale odkazuje k ještě většímu problému – totiž kolik si vyděláme prací a kolik vydělává vlastnictví.

Pokračovať v čítaní „Nežijeme, splácame. Desať rokov od začiatku krízy sme nevyriešili hlavný problém: smerujeme k budúcnosti, v ktorej bude miesto len pre niekoľko bohatých“

NAKA vypočúva Šeligu, Farskú a spol. v súvislosti s možným organizovaním štátneho prevratu. Tvrdenie ´celú vec by som hodil do koša´ považuje dotknutý policajt za vymyslené

Organizátori demonštrácií Za slušné Slovensko chodia posledné dni na výsluchy na Národnú kriminálnu agentúru.

Vyšetrovateľ protikorupčnej jednotky Peter Jakubík ich predvoláva na výsluch vo veci „korupcia a iné“

Na snímke účastníci pochodu organizovaného iniciatívou Za slušné Slovensko, na ktoré sa pridali aj vedci zo Slovenskej akadémie vied, iniciatívy Veda chce žiť, Nie je nám to jedno, Iniciatíva slovenských učiteľov, Kultúrny reparát a mimovládne organizácie Chceme veriť

„Dnes už vieme, že organizátori tých demonštrácií po vražde Jána Kuciaka boli z organizácií, ktoré platí George Soros. My dobre vieme, kto sa s kým schádzal a akú úlohu v tej dobe zohrával. Všetko to pôjde von, až bude jasné, kto si objednal vraždu,“ povedal pre český týždenník Echo Robert Fico (viac v článku).

V redakcii portálu Aktuality.sk vyjadrenia Fica interpretovali tak, že líder Smeru-SD a bývalý predseda vlády Fico zneužil tajné služby a dal organizátorov protestov sledovať. Šéf redakcie Peter Bárdy vo svojom komentári napísal: “Z tohto sa dá dedukovať, že buď organizátorov protestov niekto sledoval a informoval Fica a jeho ľudí, alebo sú to obludné lži, prípadne prejavy akejsi straty poslednej súdnosti. V oboch prípadoch je to nebezpečné a treba to riešiť.”

Pokračovať v čítaní „NAKA vypočúva Šeligu, Farskú a spol. v súvislosti s možným organizovaním štátneho prevratu. Tvrdenie ´celú vec by som hodil do koša´ považuje dotknutý policajt za vymyslené“

Maďarsko požaduje od Európskej komisie vysvetlenie pôvodu platobných kariet s peniazmi pre migrantov. + Únia rozdá(va) migrantom platobné karty, budú im na ne posielať príjem

Maďarské politické strany Fidesz a Kresťanskodemokratická ľudová strana žiadajú od Európskej komisie, aby odpovedala na otázky o predplatených debetných kartách, ktoré boli podľa informácií vydávané migrantom, píše Hungary Journal
Počas minulého týždňa Lajos Kósa (Fidezs), predseda výboru pre obranu maďarského parlamentu, hovoril o informáciách o desiatkach tisíc predplatených debetných kariet, ktoré dostali migranti vďaka Európskej komisii a Úradu Vysokého komisára OSN pre utečencov k dispozícii, píše portál.

Podľa Hungary Journal boli platobné karty používané na “reaktivovanej balkánskej migračnej cesty”. Európska komisia by mala vysvetliť pôvod kariet, sumy, ktoré sa na nich nachádzali a dôvod, prečo to všetko bolo držané v tajnosti.

Pokračovať v čítaní „Maďarsko požaduje od Európskej komisie vysvetlenie pôvodu platobných kariet s peniazmi pre migrantov. + Únia rozdá(va) migrantom platobné karty, budú im na ne posielať príjem“

Historik F. Vnuk: Podľa správy Medzinárodného Červeného kríža “Slovensko sa považovalo za relatívne bezpečný útulok pre židov…” + Video: Atentát na prezidenta Dr. J. Tisa v Lavre Pečorskej. Za atentátom stálo Nemecko

“Slovensko sa považovalo za relatívne bezpečný útulok pre židov…”

Týmito slovami charakterizuje položenie židovskej menšiny na Slovensku trojzväzková správa Medzinárodného Červeného kríža, The Report of the International Committee of the Red Cross on its Activities during the Second World War, kde sa situácia vykresľuje takto:

“Značná časť židovskej menšiny dostala povolenie zostať naďalej v krajine a v určitom období Slovensko sa považovalo za relatívne bezpečný útulok pre židov, hlavne tých, čo sem prichádzali z Poľska (at certain periods Slovakia was looked upon as a comparative haven of refuge for Jews, especially for those coming from Poland.). Tí židia, čo zostali na Slovensku, žili tu v relatívne pokojnom prostredí až do konca augusta 1944, keď vypuklo povstanie proti nemeckým silám.

Je síce pravda, že zákon z mája 1942 znamenal zaistenie niekoľko tisícov židov; títo zaistenci boli sústredení v táboroch, kde – pokiaľ ide o stravu a bývanie – podmienky boli znesiteľné a kde zaistenci mali povolenie pracovať za platových podmienok, ktoré sa prakticky rovnali podmienkam slobodných pracovníkov vonku.” (Report of the International Committee of the Red Cross on its Activities during the Second World War, Geneva, 1948, Zv. I., s. 646)

Pokračovať v čítaní „Historik F. Vnuk: Podľa správy Medzinárodného Červeného kríža “Slovensko sa považovalo za relatívne bezpečný útulok pre židov…” + Video: Atentát na prezidenta Dr. J. Tisa v Lavre Pečorskej. Za atentátom stálo Nemecko“