Výzva Aliancie za nedeľu katolíckym kňazom na Slovensku. K výzve, ktorou podporujeme aj arcibiskupa Jána Oroscha za obnovenie slávenia verejných bohoslužieb, sa pridal aj arcibiskup Ján Sokol

Výzva Aliancie za nedeľu – Slovensko, o. z., katolíckym kňazom na Slovensku

Nech všetkých, čo budú tieto slová čítať, povzbudia k vytvoreniu si zdravého náboženského sebavedomia. O to prosí † Ján Sokol, arcibiskup

Nech všetkých, čo budú tieto slová čítať, povzbudia k vytvoreniu si zdravého náboženského sebavedomia. O to prosí † Ján Sokol, arcibiskup:

Milí duchovní otcovia, kňazi pôsobiaci v Slovenskej republike!

„Keď sa najedli, Ježiš sa opýtal Šimona Petra: „Šimon, syn Jánov, miluješ ma väčšmi ako títo?“ Odpovedal mu: „Áno, Pane, Ty vieš že Ťa mám rád.“ Ježiš mu povedal: „Pas moje baránky.“
Opýtal sa ho aj druhý raz: „Šimon, syn Jánov, miluješ ma?“ On mu odpovedal: „Áno, Pane, Ty vieš, že Ťa mám rád.“ Ježiš mu odpovedal: „Pas moje ovce!“
Pýtal sa ho tretí raz: „Šimon, syn Jánov, máš ma rád?“ Petra zarmútilo, že sa ho tretí raz spýtal: „Máš ma rád? a povedal mu: „Pane, Ty vieš všetko, Ty dobre vieš, že Ťa mám rád.“ Ježiš mu povedal: „Pas moje ovce!“ Jn 21,15-17

Pápežský legát Tretieho Eucharistického kongresu na Slovensku, kardinál Jozef Tomko, na stretnutí s biskupmi a veriacimi v roku 2005 povedal: „Našiel som na Slovensku umlčanú Cirkev“.

Pokračovať v čítaní „Výzva Aliancie za nedeľu katolíckym kňazom na Slovensku. K výzve, ktorou podporujeme aj arcibiskupa Jána Oroscha za obnovenie slávenia verejných bohoslužieb, sa pridal aj arcibiskup Ján Sokol“

1
0

Kniha A. Čulena + RECENZIE

Začíname, nekončíme…

Limitované stiahnutie zadarmo na konci recenzie …

PREDHOVOR:

Spomínam si na chvíľu, keď sme na Deň ľudských práv 10. decembra 2006 spolu s Tónom Čulenom priniesli do Národnej rady Slovenskej republiky vyše 100 000 podpisov petície občanov Slovenskej republiky, aby parlament riešil ratifikáciu Zmluvy o výhrade svedomia medzi Slovenskou republikou a Vatikánom.

Pokračovať v čítaní „Kniha A. Čulena + RECENZIE“

1
0

Aby antikristova vláda odradila čo najväčší počet veriacich od návratu do kostolov, ako podmienku účasti na bohoslužbách určila negatívny test

Biskupi: Sprístupnenie bohoslužieb pre veriacich je dobrý krok. Slovenskí biskupi vnímajú ako dobrý krok sprístupnenie verejných bohoslužieb, ktoré prichádza po viac ako troch mesiacoch.

Podľa COVID automatu od pondelka 19. apríla 2021 budú povolené opäť verejné bohoslužby. Podmienkou účasti na bohoslužbách bude negatívny test, pričom v chráme môže byť jedna osoba na 15 metrov štvorcových. Novinárov o tom dnes informoval minister financií Igor Matovič. Bohoslužby s účasťou verejnosti boli zakázané od 1. januára.

„Prešli sme si ťažkým obdobím, keď veriaci sa nemohli zúčastňovať na svätej omši a stretávať sa s kňazmi. Ďakujeme všetkým za ich zodpovednosť a rešpektovanie opatrení proti šíreniu koronavírusu. Sme radi, že v pondelok sa budeme môcť spolu stretnúť v našich kostoloch pri dodržaní všetkých opatrení,“ povedal predseda KBS Mons. Stanislav Zvolenský.

Pokračovať v čítaní „Aby antikristova vláda odradila čo najväčší počet veriacich od návratu do kostolov, ako podmienku účasti na bohoslužbách určila negatívny test“

0
0

Katolícky kňaz Ivan Barus: Otvorený list veriacim katolíkom na Slovensku a všetkým ľuďom dobrej vôle ochotným počúvať

Milí spolubratia a spolusestry!

Prihováram sa vám ako váš spolubrat, ale aj ako kňaz, ako ten, ktorý má milosť nosiť na sebe nevýslovný a nezaslúžený dar sviatosti služobného kňazstva.

Nachádzame sa v predvečer nedele Božieho milosrdenstva roku 2021. Zvykli sme si na Božie milosrdenstvo, na modlitbu korunky Božieho milosrdenstva, automatickú prosbu o Božie milosrdenstvo, na krásny obraz Pána Ježiša milosrdného. Ale v tomto roku je situácia úplne iná. Tieto riadky píšem po mnohých modlitbách a rozjímaniach.

Slovensko sa dnes ako krajina a ako národ nachádza vo veľmi vážnej a ťažkej duchovnej situácii. V duši mi znejú slová z evanjelia, ktoré hovorí Pán Ježiš o apoštoloch: Ak vy budete mlčať, kamene budú kričať (porov. Lk 19, 40). Áno, vo veľmi vážnej duchovnej situácii a mechanická prosba k Božiemu milosrdenstvu, ktorú zvyknem označovať „na baterky“, neobstojí.

Na našom Slovensku sa totiž stalo, že v mysliach a srdciach pomaly a nebadane opúšťame Boha. Keď v dôsledku súčasnej situácie, ktorú mnohí označujú ako pandemickú, nebolo dovolené verejné slúženie bohoslužieb, stalo sa, že veriaci postupne začali upúšťať od svojej viery. Mnohým prišla táto situácia aj vhod, že nemusia ísť „na omšu“. Vlna otrlosti a otupenosti zasiahla aj nás, pastierov Cirkvi.

Pokračovať v čítaní „Katolícky kňaz Ivan Barus: Otvorený list veriacim katolíkom na Slovensku a všetkým ľuďom dobrej vôle ochotným počúvať“

0
0

Kňaz dr. Paweł Murziński: Heréza archeologizmu a Sväté prijímanie na ruku

Pochválený buď Ježiš Kristus! Bratia a sestry v Kristu Pánu, -takto hovorím. Môže byť, že čoskoro sa budeme zdraviť pozdravom: bratia a sestry v Bohu Stvoriteľovi.

Nateraz ešte prichádzam s kresťanským pozdravom a po určitej prestávke cítim potrebu, aby sme videli, čomu sa vyhýbajú; povedať o tom slovo, ktoré, dúfam, posilní, ale taktiež umožní si všimnúť niektoré veci, ktoré unikajú pozornosti; je ťažké varovať ľudí, ktorí nemusia mať možnosť správne rozoznať tieto informácie, čo sa deje vo svete a predovšetkým v Cirkvi.

Posledná téma, o ktorej som hovoril, sa dotýkala otázky udeľovania svätého prijímania na ruku a toho, prečo to nemožno robiť, prečo to je hriechom, prečo to je svätokrádežou a prečo to odporuje učeniu Cirkvi uzavretému v tradícii v Magistériu Katolíckej cirkvi, hlavne v dogmatickej náuke Cirkvi.

Pokračovať v čítaní „Kňaz dr. Paweł Murziński: Heréza archeologizmu a Sväté prijímanie na ruku“

0
0

Video-Arcibiskup Ján Orosch: Nechcite nás zavádzať tými svojimi primitívnymi dôvodmi, prečo sa kostoly musia stále zatvárať

Moji milovaní bratia v kňazskej službe, ctihodné rehoľné sestričky, milí bratia a sestry, ktorí nás sledujete a ste spojení cez internet a toto spojenie je vlastne platnou svätou omšou pre vás, a činíte tak zadosť účasti na nedeľnej svätej omši.
Žiaľ, ešte stále prežívame toto veľmi ťažké obdobie pre nás veriacich kresťanov katolíkov, že sme úplne akosi odrezaní od nášho Spasiteľa prítomného v Eucharistii, aby sme ho mohli prijímať, aby sme mohli sláviť Najsvätejšiu sviatosť oltárnu, Eucharistiu, vďakyvzdanie, svätú omšu.

Sami na sebe najlepšie poznávame, aké ťažké je zotrvať v dobrých predsavzatiach a s akými ťažkosťami často prežívame svoju kresťanskú vieru. Väčšinou zo začiatku je to veľká eufória, veľké nadšenie, keď niekto vstupuje do seminára, alebo do rehoľnej komunity a po obliečke sa pozerá, v zrkadle sa vidí ako bohoslovec, rehoľník, rehoľná sestra, už v rúchu. Zdalo by sa, že sú to také maličkosti, nepodstatné veci, ale nám všetkým to vtedy robilo veľkú radosť a nás to tak posúvalo dopredu.

Ale je pravda aj to, že postupom času sa toto nadšenie akosi strácalo, a musím povedať, že niektorí počas tých teologických štúdií si to aj rozmysleli. Vrátili reverendu ešte pred vysviackou, stretli sa s biskupom, vysvetlili mu, že to rozhodnutie nebolo také skutočné, úprimné, na celý život, a radšej by odišli a radšej by prijali sviatosť manželstva.

Pokračovať v čítaní „Video-Arcibiskup Ján Orosch: Nechcite nás zavádzať tými svojimi primitívnymi dôvodmi, prečo sa kostoly musia stále zatvárať“

0
0

Teplé počasie zmenilo hlavné mesto na pártyslavu. Ľudia už kašlú na opatrenia!

BRATISLAVA – Davy ľudí vylákalo cez víkend teplé počasie do prírody a mestských lesov v hlavnom meste. Na Kolibe a Železnej studničke bola hlava na hlave.

Niektorí na bicykloch, iní na prechádzke a mnohí si aj vo väčších skupinách opekali. Zdá sa, že ľudia už na pandemické opatrenia zvysoka kašlú a korony majú po krk.

Lanovka z Koliby na Železnú studničku je v prevádzke a mnohí ju využili. Ak sa rozhodnete previesť, obojsmerný lístok pre dospelého človeka stojí 5,50 eura. Pre deti do 6 rokov je zdarma. Pripravte si však doklad, aby ste preukázali, že vaše dieťa nemá ešte potrebný vek na plne hradený lístok.

Ak chcete opekať v niektorom z altánkov, ktorý prenajímajú Mestské lesy, nepochodíte. „Vzhľadom na opatrenia altánky neprenajímame, bude to možné až po uvoľnení opatrení,“ reagoval pre Zoznam.sk zástupca riaditeľa Mestský lesov v Bratislave Marek Páva.

Pokračovať v čítaní „Teplé počasie zmenilo hlavné mesto na pártyslavu. Ľudia už kašlú na opatrenia!“

0
0

Kňaz Anton Ziolkovský: „Na verejné bohoslužby ísť nemôžeme, ale papalášizmus v prezidentskom paláci má zelenú…“

Kňaz a výkonný sekretár Konferencie biskupov Slovenska sa hnevá. Zdieľal fotografiu z prezidentského paláca, kde je okolo prezidentky pri oficiálnom termíne s médiami, hlúčik 12 ľudí.

„Na verejné bohoslužby ísť nemôžme, na krst maximálne šiesti aj v katedrále, ale papalášizmus v prezidentskom paláci má zelenú…“ napísal k fotke.

Anton Ziolkovský zdieľal aj text ďalšieho prispievateľa na Facebooku, Michala Čopa. Ten pôvodne fotografiu prezidentky uverejnil a napísal k nej toto: „Táto fotka je výsmechom všetkým obyčajným ľuďom.“

Pridal aj osobnú skúsenosť: „V týchto dňoch riešime krst našej novonarodenej dcéry. Náš kostol má kapacitu 730 miest na sedenie, no na krste môžu byť len 6 ľudia. V praxi to znamená, že to asi budem ja, moja manželka, krstný, krstná, kňaz a naša malá. Nezmestia sa tak ani naše ďalšie deti,“ popísal stav.

Pokračovať v čítaní „Kňaz Anton Ziolkovský: „Na verejné bohoslužby ísť nemôžeme, ale papalášizmus v prezidentskom paláci má zelenú…““

0
0