Kniha A. Čulena + RECENZIE

Začíname, nekončíme…

Limitované stiahnutie zadarmo na konci recenzie …

PREDHOVOR:

Spomínam si na chvíľu, keď sme na Deň ľudských práv 10. decembra 2006 spolu s Tónom Čulenom priniesli do Národnej rady Slovenskej republiky vyše 100 000 podpisov petície občanov Slovenskej republiky, aby parlament riešil ratifikáciu Zmluvy o výhrade svedomia medzi Slovenskou republikou a Vatikánom.

Pokračovať v čítaní „Kniha A. Čulena + RECENZIE“

Páter R. Balek: Patriarcha Kiril rozposlal svojim podriadeným do vnútorných štruktúr cirkvi dokument o tom, že majú právo v blízkej dobe neprijať pripravovaný čip na svoju ruku, ktorý pravdepodobne bude nanútený všetkým bez rozdielu

Asi toto mala Panna Mária na mysli, keď hovorila, že sa treba modliť za Rusko

Dostal som dôveryhodnú zatiaľ oficiálne nezverejnenú informáciu priamo zvnútra ruskej Pravoslávnej cirkvi, že patriarcha Kiril rozposlal svojim podriadeným do vnútorných štruktúr cirkvi dokument o tom, že majú právo v blízkej dobe, ak k tomu dôjde, neprijať pripravovaný čip na svoju ruku, ktorý pravdepodobne bude nanútený všetkým bez rozdielu, a pripraviť na to potom svojich veriacich, keď k tomu dôjde.

Môžu byť za to prenasledovaný, no pravoslávnym odporúča nesúhlasiť s čipom. Akurát bola vytvorená komisia, ktorá prešetruje všetky možnosti pre a proti a akurát vedie rozhovory zo strany pravoslávnej cirkvi so štátom, aby bolo možné vynechať z čipovania ruských pravoslávnych veriacich. Či sa to podarí, či nie, závisí asi od modlitieb všetkých veriacich. Chcú presadiť to, aby bolo čipovanie úplne dobrovoľné. Ak niekto chce, nech sa páči. No ak to niekto nechce, aby mohol slobodne čip neprijať a nebol za to prenasledovaný.

Petícia občanov SR na podporu Otvoreného listu slovenských osobností proti číslovaniu Slovákov osobným identifikátorom BIFO

Pokračovať v čítaní „Páter R. Balek: Patriarcha Kiril rozposlal svojim podriadeným do vnútorných štruktúr cirkvi dokument o tom, že majú právo v blízkej dobe neprijať pripravovaný čip na svoju ruku, ktorý pravdepodobne bude nanútený všetkým bez rozdielu“

Eucharistické zázraky v dejinách Cirkvi

Scete (Egypt) – 3. až 5. stor. (túto najstaršiu správu o eucharistickom zázraku obsahujú tzv. Apophthegmata Patrum – Výroky otcov): Jeden z otcov žijúcich v púšti pochyboval o kutočnej prítomnosti Krista v Eucharistii a vykladal ju iba symbolicky.
Jeho spolubratia mu vyprosili znamenie. Po premenení sa miesto hostie objavil chlapec Ježiš, bol prebodnutý a do kalicha vytiekla skutočná krv. Potom sa všetko vrátilo do pôvodnej podoby Eucharistie.

Sv. Mária Egyptská (Palestína)
– okolo roku 400 (zapísané jeruzalemským biskupom, patriarchou Sofroniom): Mária, bývalá hriešnica, ktorá konala pokánie v pustatine pri rieke Jordán, požehnala jeho vody znamením kríža a potom po nich prešla, „akoby to bola pevná zem,“ aby sa dostala na druhý breh k otcovi Zosimovi, ktorý jej priniesol sväté prijímanie.

Lanciano (Taliansko) – r. 750: Kňaz pochyboval o skutočnej prítomnosti Krista v Eucharistii. Po vyslovení konsegračných slov sa hostia premenila na mäso a víno na krv. Uchovávané relikvie boli v rokoch 1970 – 1971 podrobené veľmi rozsiahlemu vedeckému výskumu – celkovo asi 500 rôznym testom, ktoré potvrdili, že ide o skutočné ľudské mäso (srdcové tkanivo) a krv (skupina AB) a že stav, v akom sa po viac než 12. storočiach nachádzajú (t.j. čerstvosť skúmaného tkaniva a vzorky krvi), je z vedeckého hľadiska absolútne nevysvetliteľný.

Pokračovať v čítaní „Eucharistické zázraky v dejinách Cirkvi“

Arcibiskup S. Zvolenský: Kňaz má umožniť veriacemu riadnu formu prijímania, teda do úst, na vyžiadanie veriaceho. + Video: Biskup Schneider o správnom prijímaní Eucharistie, príhovor v slovenčine

Kňaz má umožniť veriacemu riadnu formu prijímania, teda do úst, na vyžiadanie veriaceho

INŠTRUKCIA k spôsobu podávania svätého prijímania v čase mimoriadneho stavu v Slovenskej republike. Milí bratia, ďakujem Vám za službu, ktorú konáte v poslušnosti svojmu biskupovi.

Mimoriadny stav prekonáme len vo vzájomnej úcte, poslušnosti a jednote.
Na základe informácií, že sa objavila určitá neistota ohľadom spôsobu rozdávania svätého prijímania, je vhodné, aby som potvrdil ako záväzné rozhodnutie pre všetkých kňazov, ktorí vykonávajú kňazskú službu na území Bratislavskej arcidiecézy, o spôsobe rozdávania svätého prijímania.

Záväzným pre každého kňaza je spôsob podávania Eucharistie na ruku, lebo je menej rizikový na možné šírenie epidémie a tým spôsobom zodpovedá viac požiadavke Piateho Božieho prikázania, aby sme chránili zdravie a život našich bratov a sestier, a vlastné zdravie a vlastný život. Zároveň pripomínam, že ochrana zdravia a života je ustanovená Božím príkazom, spôsob podávania Eucharistie je stanovený cirkevným prikázaním.

Pokračovať v čítaní „Arcibiskup S. Zvolenský: Kňaz má umožniť veriacemu riadnu formu prijímania, teda do úst, na vyžiadanie veriaceho. + Video: Biskup Schneider o správnom prijímaní Eucharistie, príhovor v slovenčine“

Uzavrieť obchody v nedeľu je podľa Matoviča názor absolútnej väčšiny ľudí na Slovensku: „Sulík by si mohol tie teplé rožky napiecť sám“

Stále diskutovanou a stále nevyriešenou témou v koalícii je otázka otvorenia, resp. zavretia predajní po skončení koronakrízy počas nedieľ.

Zatiaľ čo podpredseda vlády a minister hospodárstva – liberál – Richard Sulík z SaS je známy tým, že by rád nakupoval pečivo aj v nedeľu, premiér Igor Matovič z OĽaNO by najradšej posledný deň v týždni nechal obchody zatvorené. Aj v tejto otázke však postupne dochádza k posunom.

Richard Sulík nedávno uviedol, že očakáva že po uvoľnení všetkých opatrení proti COVID-19 budú obchody otvorené aj v nedeľu. Následne premiér Igor Matovič poznamenal, že kým na tom nebude dohoda v koalícii, obchody sa v nedeľu otvárať nebudú. Minister hospodárstva Sulík reagoval s tým, že sa pripravil aj na túto alternatívu a kúpil si kvasnice. „A čerstvé rožky si upečiem,“ vyhlásil šéf SaS.

Pokračovať v čítaní „Uzavrieť obchody v nedeľu je podľa Matoviča názor absolútnej väčšiny ľudí na Slovensku: „Sulík by si mohol tie teplé rožky napiecť sám““

Video: Biskup Schneider sa prihovára Slovákom v našom rodnom jazyku: Ctite si Eucharistiu!

Biskup Schneider sa prihovára Slovákom: ctite si Eucharistiu!

Biskup Athanasius Schneider sa prihovára nášmu národu v našom rodnom jazyku! Povzbudzuje nás k vernosti, láske a úcte k Najsvätejšej Sviatosti Oltárnej.

„Títo malí milovníci a ochrancovia Eucharistie obnovia raz život Cirkvi a na nich sa budú vzťahovať spravodlivé a záslužné Ježišove slová: „Vzdávam ti vďaky Otče, Pán neba a zeme, že si tieto veci skryl pred múdrymi a rozumnými a zjavil si ich maličkým“ (Mt 11,25). „

Pokračovať v čítaní „Video: Biskup Schneider sa prihovára Slovákom v našom rodnom jazyku: Ctite si Eucharistiu!“

Kardinál Müller obhajuje svoj podpis pod dokumentom „Apel k Cirkvi a svetu“

Kardinál Gerhard Ludwig Müller obhajuje svoj podpis pod výzvou Apel k Cirkvi a svetu, za ktorou vidieť iniciatívu arcibiskupa Carla Maria Viganò.

Podľa slov kardinála Müllera by sa odporcovia tohto dokumentu mali sústrediť skôr na konštruktívnu diskusiu ako na osobné nekonštruktívne a zavádzajúce útoky. Dokument podpísalo veľké množstvo kardinálov, biskupov, prominentných teológov i aktivistov, ktorí sa obávajú presadzovania technologickej tyranie pod rúškom ochrany ľudí.

Text dokumentu Apel k Cirkvi a svetu veľmi kriticky hodnotil známy liberálny predseda Nemeckej biskupskej konferencie, biskup Georg Bätzing, ktorý uviedol, že nemeckí biskupi nesúhlasia s hodnotením koronavírusovej krízy v podobe, akú predostreli signatári výzvy Apel k Cirkvi a svetu. Podľa Georga Bätzinga väčšina členov Nemeckej biskupskej konferencie je presvedčená, že obmedzenia týkajúce sa slávenia svätej omše boli racionálne a zodpovedné. Generálny vikár Essenu, Franz-Josef Overbeck išiel ešte ďalej a Apel k Cirkvi a svetu jednoznačne odsúdil, pričom vyzval na opozíciu voči „populistickým a konšpiračným teóriám“ a požaduje, aby Cirkev dôsledne zachovávala „liberálne, demokratické a slobodné základy spoločnosti“.

Pokračovať v čítaní „Kardinál Müller obhajuje svoj podpis pod dokumentom „Apel k Cirkvi a svetu““