V Senici rozbíjal okná na kostole, kladivom napadol policajta

Polícia páchateľa zadržala.

SENICA. Nepríjemný incident zažili veriaci počas omše v Rímsko – katolíckom kostole v Senici. V nedeľu (9. januára) vo večerných hodinách musela zasahovať Mestská polícia v Senici, ktorá zastúpila štátnu políciu pri zadržaní osoby.

Muž počas slúženia omše okolo o 19.16 rozbíjal okná na kostole a s kladivom v ruke sa dal na útek smerom k Mestskému úradu Senica.

Podľa slov polície hliadka mestskej polície prostredníctvom kamerového systému dostala informáciu, že podozrivý muž s kladivom v ruke ide po Štefánikovej ulici smerom do miestneho parku.

„Podozrivý muž bol hliadkou spozorovaný pri Domove dôchodcov a po výzve „stoj“ zo strany príslušníkov Mestskej polície sa dal na útek. Pri dobiehaní sa tento neznámy muž otočil a s kladivom v ruke zaútočil na člena hliadky Mestskej polície, ktorý však úder s kladivom vykryl a útočník ho udrel do predlaktia ruky,“ opísala situáciu polícia.

Následne boli použité hmaty, chvaty a putá a osoba bola obmedzená na osobnej slobode. „Udalosť bola následne nahlásená na útvar policajného zboru a vyšetrovanie uvedenej veci si prevzal vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície OR PZ Senica,“ uzavrela mestská polícia.

https://myzahorie.sme.sk/c/22818921/pocas-omse-rozbijal-okna-na-kostole.html

0
0