G. Smatana: Otvorený list veľvyslancovi Veľkej Británie a Severného Írska a prejavenie zdesenia

Otvorený list a prejavenie zdesenia
Vážený pán veľvyslanec jej veličenstva kráľovnej Veľkej Británie a Severného Írska

Dnes ráno som si prečítal informáciu, že vo Veľkej Británii lekári odpojili od prístrojov malého chlapčeka Alfieho Evansa. Urobili to s tvrdením, že chlapček isto neprežije ani niekoľko minút. Rozhodnutie si nechali potvrdiť súdom. Rozhodnutie urobil sudca Hayden. Urobili to napriek tomu, že Talianska republika udelila chlapčekovi Alfiemu občianstvo s úmyslom poskytnúť mu naďalej lekársku starostlivosť. Tento príbeh je o to desivejší, že proti odpojeniu protestovali Alfieho rodičia, ktorí naopak chceli v liečbe pokračovať v Taliansku.

Počas konferenčného hovoru sudca Hayden potvrdil svoje predchádzajúce rozhodnutie. 23. apríla 2018 asi okolo 22,00 chlapčeka odpojili od prístrojov. 24. apríla 2018 o 8,00 chlapec stále žije, dýcha bez podpory a trpí tým, že ho stále nechávajú bez jedla a vody. O 8,00 prichádza správa, že na naliehanie otca mu podali tekutiny, lebo by to bolo usmrtenie vyhladovaním a od smädu. Rodičia si dieťa nemôžu zobrať, lebo ho strážia v nemocnici policajti. Načo, aby umrel, ako určil sudca? Strašné.

Pán veľvyslanec Andrew Garth, 14. apríla 2018 ste Slovensko osobne informovali o sklamaní z toho, že sa Slovensko nepridalo k akýmsi „spojencom“ v kauze Skripaľ. Vraj aj my sme mali vyhostiť ruských diplomatov. Skutočne? Vy nám chcete vstupovať do svedomia?


Dnes tu máme prípad, ktorý je – a to zdôrazňujem – šokujúci. Váš štát v mojich očiach padol oveľa hlbšie, ako nacistický štát, ba dokonca hlbšie ako komunistické štáty. Žiadny z týchto štátov nemal totiž zákon, podľa ktorého by ostentatívne a verejne konal proti vôli rodičov a upieral zdravotnú starostlivosť ba dokonca život.

V titulkoch čítam: „Británia je na nohách! Vojvodkyňa Kate porodila.“ Tony Appleton, londýnsky hlásnik v naškrobenom historickom oblečení pred Nemocnicou svätej Márie slávnostne oznamoval, že manželka princa Wiliama, Catherine, porodila. V inej nemocnici zatiaľ odpájajú od prístrojov iného chlapčeka… Noviny zároveň ako dôležitú vec riešia šaty princeznej. To je zvrátené.

Urputný boj o život „cudzincov“ Skripaľovcov sme mohli sledovať všetci. Podľa orgánov vášho štátu boli zasiahnutí smrteľným jedom. Zápasili ste o ich životy, napriek tomu, že jed bol smrteľný. A vy nemilosrdne a bohorovne zbavujete života malého chlapčeka rozhodnutím vašich lekárov a vášho sudcu Haydena napriek naliehaniu rodičov o prevoz do Talianska. Toto je prejavom selekcie podobnej tej nacistickej.

Podnietite raketový útok, na ktorý, a to už dnes vidí každý, si vymyslíte príčinu a vinníka.

Vaša kráľovná je zároveň najvyššou predstaviteľkou anglikánskej cirkvi. Nepočujem ju protestovať v prospech života tohto neviniatka chlapčeka. To už naozaj anglikánom nezáleží ani na nevinnom živote? Neprotestuje kráľovná voči výroku lekárov a súdu? Nežiada nejaké mimoriadne opatrenia? Pretože ste reprezentant hlavy vášho štátu – kráľovnej Elizabety II., na tieto otázky žiadam od vás odpoveď!

Žiaľ naša vláda, poslanci a prezident sú úplne nemožní, preto to, čo majú urobiť oni, konám aspoň formálne ja osobne. Vzhľadom na obrovské pochybnosti, ktoré osobne voči Vám prechovávam a vzhľadom k zločinnému režimu, ktorý preukázal svoju zločinnosť odpojením chlapčeka Alfieho od prístrojov, by som Vás mal vyhostiť. Nakoľko to nie je možné, tak Vás aspoň osobne žiadam o odchod zo zastúpenia Veľkej Británie v Slovenskej republike.

S pozdravom

Gabriel Smatana

P.S.1: Pán veľvyslanec Garth sám pre seba som vás vyhostil, pre mňa už nie ste hosťom.

P.S.2: Zároveň ďakujem orgánom Talianskej republiky za všetku snahu o život a zdravie Alfieho Evansa.

P.S.3: Hanbím sa za nečinnosť všetkých politikov Slovenskej republiky. V rozpore s našou ústavou, ktorá považuje každý ľudský život za hodný ochrany, verejne neprejavili ani len ochotu sa prípadom zaoberať.

Na vedomie:
Veľvyslanectvo Talianskej republiky
Úrad vlády Slovenskej republiky
Národná rada Slovenskej republiky
Kancelária prezidenta Slovenskej republiky
Konferencia Biskupov Slovenska
TKKBS
Hlavné Správy konzervatívny denník

K otvorenému listu sa pripojili:
Peter Hudák Bánovce nad Bebravou
Robert Prášil Bratislava
Igor Lapšanský Bratislava
Tomáš Daniel Pezinok
Ladislav Kern Bratislava
Andrej Baláž Bratislava
Ján Košiar Cífer
Oto Štefanička Bratislava
Dušan Košáň Nové Zámky
Peter Laco Bratislava
Karin Lacová Bratislava
Martina Lapšanská Bratislava
Ján Volko Bratislava
Anton Čulen Bratislava