Prečo „Hrdí na rodinu“ nechcú kresťanské symboly na svojich akciach?!

„Na podujatí sa objavilo aj viacero ľudí v tričkách extrémistickej ĽSNS. Chromík povedal, že o ich prítomnosti nevie“. (Komentár na úrovni extrémistických redaktorov denníka Postoj).

Vdp. M. Kuffa opäť v kňazskom odeve a s transparentom v ruke. 

„Toto zhromaždenie nie je politické, nie sú tu žiadne politické symboly, ktoré by sme chceli prezentovať. Je tu len jediná myšlienka, že láska mamy a otca je nenahraditeľná. Žiadne politické symboly a tričká, najpodstatnejšia je rodina,“ dodal.
Akcia: 14.7.2018 – Pochod v Bratislave
https://www.postoj.sk/34849/v-bratislave-dnes-pochodovali-ludia-za-lgbti-aj-klasicku-rodinu

Akcia: 29.5.2018 – pred NRSR Úplne tichá demonštrácia: Nemý výkrik

Čo tam nebudem robiť?
Nemáme žiadne transparenty.
Nekričíme heslá.
Nerozprávame sa s inými. Keď sa chcem porozprávať, odídem zo zhromaždenia.
Ak Vás oslovia médiá, nedajte sa vyrušovať, odkážte ich na hovorcov, ktorí budú označení.

http://slovenskydohovorzarodinu.sk/uplne-ticha-demonstracia-nemy-vykrik/

Akcia: 12.6.2018 – pred NRSR „Nemý výkrik“

VIDEO: predtým ako na Antona Čulena bola privolaná polícia, že na akciu použil obraz Božieho milosrdenstva a vlajku Slovenskej republiky:

Prečo Anton Chromík sa tak veľmi obáva náboženských symbolov na svojich akciách?

Existuje viacero dôvodov, prečo organizátori akcií nechcú náboženské symboly na svojich akciách:

V prípade iných naboženstiev
– obávajú sa toho, že na takúto akciu neprídu ľudia, ktorí by aj chceli prísť kvôli podpore dobrej myšlienky (akcie), ale odradí ich predstava, že by tým podporili zároveň aj iné náboženstvá.

V prípade inej cirkvi
– obava inovercov z podpory inej cirkvi

V prípade neveriacich, ateistov, či agnostikov
– obava neveriacich z podpory veriacich

V prípade rôznych katolíckych siekt
– obava siekt, že podporia oficiálnu katolicku cirkev

V každom prípade obavy organizátorov sú neopodstatnené, pretože aj keď existujú spomínané prekážky, kvôli ktorým sa obávajú prísť ľudia rôzneho vierovyznania alebo filozofie, predsa nakoniec u nich nerozhodujú tieto vplyvy, ale nutnosť alebo ľahkomyselnosť.

Ak prídu, tak z nutnosti alebo z psychickeho natlaku
Ak neprídu, tak kvôli ľahostajnosti alebo kvôli dôležitejším výzvam.

Tak, či tak organizátorom by nemalo ísť predovšetkým o to, aby získali na akciu, čo najviac ľudí, ale aby pozvanie prijali ľudia, ktorí tam budú z presvedčenia, že sú na správnom mieste a konajú správne dielo.

To však nedosiahne človek, ktorý pohŕda katolickými symbolmi, aj keď sa odvoláva na právo a spravodlivosť svojich predstáv a nedosiahne to ani organizátor, ktorý si namýšľa, že odmietaním akýchkoľvek symbolov (okrem rodinky na tričku) dosiahne jednotu.

Na takejto podobnej filozofii totiž pracuje aj „La_Manif_Pour_Tous“

Snažia sa zjednotiť ľudí rôznych naboženstiev a filozofii pod jedným heslom a symbolom, lenže ak by vylúčili – odmietali katolícke symboli a heslá na svojich akciách, ich konečný zámer by postupne stratil význam a aj hodnotu i podporu.

Boh totiž nepožehná dielo, ktoré nemá v záujme presadzovať Božie Slovo, znamenia a už vôbec nie také, ktoré odmieta dokonca pod vyhrážkou násilia – katolícke symboly.

Konkrétne obraz Božieho milosrdenstva je namaľovaný na žiadosť Ježiša Krista, aby prinášal požehnanie tam, kde bude uctievaný v správnom duchu.

Nakoniec treba podotknúť, že transparent s nápisom: „Nezabiješ“ mal o.Maroš Kuffa a predsa ho nikto za to z vedenia nekritizoval.

Naproti tomu, ked o.Čajka Miroslav priniesol sošku Jezuliatka a pohoršovalo to Michala Havrana, tak za to sa Anton Chromík kňaza zastal.

Ak v informáciach-pokynoch na akciu je napísané, čo sa nemá nosiť alebo propagovať, malo by sa pristupovať k osobám, ktoré to porušujú rovnako, alebo a to je lepšie riešenie: nebrániť ľuďom nosiť transparenty a katolícke symboly na akciu.

https://gloria.tv/article/gcXsDcjyBLge3NWraBEPdbcpk

Z diskusie: plne sa stotožňujem, trapná a infantilná akcia, premárnený čas a šanca, trendovosť kriticky sa nevymedzovať voči názorových oponentom nie je nič iné ako odvar politickej korektnosti e

Jozef M. 12 h · Hrdí na rodinu! Bol som rád, že som sa dnes s prezidentom Schumanovej nadácie z Ríma, Dinom di Gregoriom, zúčastnil na tomto pochode. Bolo to pekné, ale… Hlavní organizátori podľa plagátu bol Anton Chromik (ACH) a Pastor Bonus o.z. V referende r. 2015 získala Aliancia za rodinu na čele s ACH temer milión hlasov. Kde sú? Nik sa ani nepokúsil ich zjednotiť. ACH ani dnes nepustil na tribúnu – prakticky nikoho. Na čele s o. Mariánom Kuffom stálo ticho v dave veľa osobností. Ľudia prišli z celého Slovenska a chceli ich počuť. Ak som chcel ľudí a priateľov stretnúť, krúžil som po námestí. Mnohí z nich mali byť aspoň chvíľu na tribúne, zamávať a povedať tri vety. Neboli a nepovedali. Aj Hrdí na rodinu plesknú iba do vody, keď sa neprejavia aj v politike. Transparenty ACH zakázal, seniorsky som nechal v aute. Iba zástav ĽSNS bolo veľa, čo už? Aby sme po voľ bách, aj všetci hrdí na rodinu, nenariekali a nehľadali ten milión hlasov!

Anton S. JOzef, súhlasím s tebou. Aliancia za rodinu sa nepochopiteľne vyhýba zápasu o rodinu a JEJ PRÁVA. To mi je čudné. Ako píšem, toto nie sú pochody, ale akési happeningy, ktoré na súčasnom politickom kolbišti su prinajmenšom infantilné. Niekto sa úporne snaží – ako tomu bolo pri obidvoch Pochodoch za život – zabrán iť akemukoľvek náznaku bojového stretu s „dúhovým nebezpečenstvom“. Čo chce tým Aliancia za rodinu docieliľ? Keď na to príde, tamtí „dúhoví“ sa vykašlú na „lásku“ a nejaké balóniky a červené tričká a vrhnú sa na rodinu ako besní.