Kancelár biskupov: Katolíci určite nemôžu v prezidentských voľbách hlasovať za tých, ktorí podporujú registrované partnerstvá, eutanáziu, umelé ukončenie tehotenstva, alebo ideológiu rodovej rovnosti

Hoci sa prezidentské voľby uskutočnia až v marci 2019 neoficiálna prezidentská kampaň je v plnom prúde. Do boja o post hlavy štátu sa zapájajú nielen politické strany ale aj nezávislí kandidáti.

Každý z nich vnáša do svojej kandidatúry určité morálne hodnoty. A práve na tie upozornil vo svojom aktuálnom príspevku kancelár Konferencie biskupov Slovenska Anton Ziolkovský
„Katolíci určite nemôžu v prezidentských voľbách hlasovať za kandidátky a kandidátov, ktorí podporujú registrované partnerstvá, eutanáziu, umelé ukončenie tehotenstva, alebo ideológiu rodovej rovnosti,“ upozorňuje Ziolkovský v úvode svojho statusu.

„Nie že by sociálna náuka neponúkala aj iné kritériá. Ale postoje k otázkam vyššie sú natoľko významné, že všetko ostatné jednoducho prekrývajú,“ dodáva.

Preto, ak by sme podľa kancelára biskupov tieto témy nepovažovali pri výbere hlavy štátu za zásadné, popreli by sme tým našu duchovnú a kultúrnu identitu.

Kandidátka Čaputová a jej postoj k chrane nenarodených detí

Na základe vlastných vyjadrení môžeme za kontroverznú kandidátku, ktorá podporuje práve umelé ukončenie tehotenstva a je členkou liberálnejšej strany ako je SaS Richarda Sulíka, považovať Zuzanu Čaputovú.

Samotná Čaputová svoj postoj k ochrane nenarodených detí prezentuje vo videu Progresívneho Slovenska. Ženy a matky v ňom poukazujú na nutnosť ženy rozhodovať o svojom živote. Žiaľ, na život svojich detí zabúdajú, resp. úmyselne ho prehliadajú.

https://www.hlavnespravy.sk/kancelar-biskupov-katolici-urcite-nemozu-v-prezidentskych-volbach-hlasovat-za-tych-ktori-podporuju-registrovane-partnerstva-eutanaziu-umele-ukoncenie-tehotenstva-alebo-ideologiu-rodovej-rovnosti/1515938