30 rokov od novembra 1989 a opäť tu máme cenzúru a prenasledovanie kňazov s nepohodlnými názormi

Slovensko v nedeľu „oslavovalo“ 30.výročie tzv. Nežnej revolúcie. Ľudia štrngajúc kľúčmi na námestiach si pred 30 rokmi želali najmä slobodu slova, názoru a zrušenie cenzúry.
Naplnili sa tieto požiadavky z novembra 89? Sledujúc dnešnú situáciu, kedy liberálne médiá cenzurujú nepohodlné názory a slovne lynčujú už aj kňazov, ktorí si dovolia mať iné politické preferencie ako on, sa zdá, že pomaly, ale isto nastupuje opäť totalita. Tentokrát liberálna totalita. A práve na ňu upozorňuje Kuffa

Médiá pri príležitosti 30. výročia Nežnej revolúcie neprestajne chŕlili jeden oslavný článok za druhým. V televíziách boli divákom servírované oslavné reportáže z novembra 1989 a obdobie socializmu pred rokom 1989 bolo vykresľované ako zo zlého sna.

Miestami to vyzeralo, že dnes tu máme vysnívaný raj na zemi. No ak sa pozrieme, akú propagandu dnešné oligarchické a korporátne médiá šíria, komunistická propaganda pred rokom 89 sa javí ako amatérska a môže len ticho závidieť.

Dôverník ŠtB S. Zvolenský s krycím menom “Matuška” donášal na „reakčných“ kňazov, ale aj arcibiskupov J. Gábriša a J. Sokola. Dostal príkaz od exagentov ŠTB na odstránenie Kuffu?

Jednou z hlavných požiadaviek ľudí na námiestiach v roku 1989 bola sloboda slova, názoru a ukončenie cenzúry. Naplnili sa tieto očakávania?

Zo začiatku to azda vyzeralo, že aj áno. Dnes po 30 rokoch sa však cenzúra a potláčanie nepohodlných názorov opäť dostáva na scénu.

Je paradoxom, že toto potláčanie slobody slova a cenzúra prichádza práve z liberálnych mainstreamových médií, ktoré tak veľmi velebia november 1989.

Ešte v 90.-tych rokoch sa dá povedať, že do médií sa skutočne dostávali rôzne názory. Ak sa vysielala napríklad relácia o histórii, diskutovali tam historici , ktorí mali často aj odlišné názory na dané historické skutočnosti. Ak sa jednalo o hocijakú spoločenskú tému, boli prizvaní hostia z celého politického, či názorového spektra.

Neskôr však začal tento formát upadať a dospeli sme až do dnešnej situácie, kde prakticky v médiách hlavného prúdu majú priestor len vyvolení „odborníci“ či analytici, ktorí majú jasne liberálnu orientáciu.

Týka sa to aj samotných novinárov a komentátorov, ktorí majú taktiež jasne vyhranený liberálny názor, ktorý silou-mocou presadzujú do svojich článkov, či reportáží a formátujú mysle ľudí.

Čo je horšie, k týmto korporátnym a oligarchickým médiám sa pridáva aj Verejnoprávna RTVS, ktorá taktiež šľape v liberálnej línii a iné názory sú tam prakticky neviditeľné, respektíve veľmi ojedinelé.

Čo je však ešte smutnejšie, liberáli a médiá sa namiesto poučenia z čias socializmu, začínajú správať rovnako aj ku cirkvi a kňazom.

Hlavne katolícka cirkev je v týchto médiách často očierňovaná. V posledných dňoch sa zrejme rozhodli zlynčovať známeho kňaza zo Žakoviec, Mariana Kuffu.

Ten je známy svojím otvoreným slovníkom, s konzervatívnymi názormi, čo veľmi dráždi našich liberálnych spoluobčanov. Útok médií na spomínaného kňaza sa zdá byť priam až koordinovaný.

Útoky naň začali, už keď sa začal verejne jasne vyjadrovať proti Istanbulskému dohovoru a upozorňovať v kázňach na plazivé idey liberalizmu, predovšetkým genderu či LGBTI. Vyvrcholilo to tým, keď strana KDŽP – Aliancia za Slovensko, v ktorej pôsobí aj brat spomínaného kňaza zo Žakoviec, Štefan Kuffa, podpísala memorandum o spološnom postupe vo voľbách s Kotlebou ĽSNS.

Okamžite sa toho chytil kresťansky sa tváriaci portál Postoj. Novinár Jaroslav Daniška vo svojom článku s názvom „Za čiarou“, zaútočil na kňaza Mariana Kuffu s tým, že to on vlastne riadi stranu KDŽP, ktorá sa spája s Kotlebom a …. fašizmus,…a extrémiznus atď atď.

„Každý, kto kedy bližšie pričuchol k strane KDŽP, ktorá stále za svoj názov dokáže niečo pridať, vie, že je to strana kňaza Mariána Kuffu. Vedeli to štruktúry, vedeli to voliči, pripomínali to aj stranícke bilbordy. Formálne na jej čele stál jeho brat Štefan (momentálne na odchode), ale všetko podstatné, čo sa v strane stalo, schválil alebo navrhol kňaz Kuffa. Vrátane kandidátov, podpory v prezidentských voľbách, všetko zásadné. Pri všetkej úcte ku kňazskej reverende, Marián Kuffa včera prekročil rubikon,“ napísal Daniška.

Následne sa pridali aj ďalšie mainstreamové médiá , ktoré sa rozhodli dourážať kňaza Kuffu ako sa len dá. Ich metódou sa samozrejme ako v prípade Danišku stalo klamstvo a konšpirácie.

Denník N píše hneď v názve Newsfiltru, že kňaz Kuffa sa spojil s Kotlebom, čo je zjavná lož. V manipulatívnom článku označujú tohto žakovkého farára za radikála a fanatika , sprosto klamú a konšpirujú:

„Predseda KBS zasiahol proti radikálnemu kňazovi Kuffovi. “ píše denník N a dodáva : “ Zvolenský a Sečka dávajú do laty fanatika Mariána Kuffu, ktorý celkom jednoznačne stojí za stranou jeho brata KDŽP a tá sa k nemu aj otvorene hlási, keď na bilbordoch sľubuje, že to, čo on hlása teologicky, ona zariadi v parlamente. Tento týždeň sa KDŽP spojila s fašistami a pôjde s nimi do volieb.“ píše denník N.

Podobne útočne ladený článok napísal aj denník SME (prezývaný tiež denník pedofilov), ktorý si tiež kopol do kňaza Kuffu, ktorý pomáha tým najbiednejším ľuďom.

V penťáckom plátku sa objavil článok z názvom „Nezabudnime, kto stvoril Kuffu“, kde autor článku kritizuje kresťanov, že doteraz tolerovali Kuffu.

„Tí farára Kuffu až dosiaľ bránili, že on žiadny konšpirátor nie je a fašista tiež nie. Keď hrýzol do jablka dženderu, redakcii katolíckeho denníka to neprekážalo. Keď táral, že spolok rybárov v Bruseli tajne presadzuje „zlo z Istanbulu“, zlí boli liberáli, čo si dovolili kritizovať tohto ikonického kňaza.“ píše denník SME.

Autor článku tiež na základe Danišku z Postoja píše klamstvo, že Kuffa riadi KDŽP: „Kňaz Kuffa, ktorý je podľa Postoja skutočným lídrom strany s poetickým názvom KDŽP, vraj rubikon prekročil až teraz spojenectvom s Kotlebom.“

Následne označuje Kuffu za nebezpečný zjav: „Už roky tu celý rad komentátorov, teológov či historikov hovorí, že Marián Kuffa je nebezpečným zjavom.„

Je zaujímavé, že mainstreamovým novinárom tak silne prekáža údajná Kuffova sa angažovanosť v politike, ale keď vtedajší arcibiskup Robert Bezák chodil na politický festival Pohoda, či neskôr, už len ako obyčajný klérik podporil v prezidentskej kampani Zuzanu Čaputovú, či angažovanie sa iných kňazov v prospech strany KDH , či KÚ, to im vôbec neprekáža.

Ide tu teda zjavne o umlčanie farára Kuffu, ktorý si servítku pred ústa rozhodne nedáva, nazýva liberalizmus pravým menom a zastáva tradičné konzervatívne a kresťanské hodnoty.

Je smutné, že tomuto liberálnemu mediálnemu nátlaku podľahla dvojica biskupov Stanislav Zvolenský a Štefan Sečka a v tlačovom vyhlásení vyzvali Mariana Kuffu, aby sa “ politicky neangažoval.“

Zdá sa, že mnoho ľudí už aj v cirkvi očakáva príchod novej liberálnej vlády a snažia sa tomu prispôsobiť.

Dnes teda zatiaľ vytvárajú cenzúru a lynčujú ľudí s nepohodlnými názormi „len“ mainstreamové médiá . Predstavme si však, čo asi nastane, keď sa moci uchopí ultraliberálna vláda…

Samuel Gdovin

https://www.hlavnespravy.sk/30-rokov-novembra-1989-opat-mame-cenzuru-prenasledovanie-knazov-nepohodlnymi-nazormi/1959149