Ziolkovský: Majme voľné nedele aj po koronakríze

Bývalý výkonný kancelár Konferencie biskupov Slovenska (KBS) a hovorca Trnavskej arcidiecézy Anton Ziolkovský v príspevku na sociálnej sieti navrhuje, aby boli obchody v nedeľu zatvorené aj po koronakíze.

Podľa Ziolkovského sme si veľmi rýchlo zvykli už na to, keď pred časom parlament schválil zatvorenie obchodov počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Teraz, v čase koronakrízy, máme už niekoľko týždňov skúsenosť so zatvorenými obchodmi aj v nedeľu. Podľa známeho kňaza v tejto situácii zisťujeme, že nám nakupovanie v nedele vlastne ani nechýba.

Ziolkovksý ďalej píše, že je veľa dôvodov, prečo by bolo dobré mať voľné nedele aj potom, ako sa uvoľnia opatrenia prijaté kvôli koronavírusu. Jeden z nich je obzvlášť dôležitý.

„Voľná nedeľa bez nákupov je príležitosťou zastaviť sa. Všetci to potrebujeme. Predávajúci aj kupujúci. Mať čas pre seba, pre svoju rodinu, na duchovný život a liturgickú oslavu Boha, kvôli psychohygiene a oddychu,“ píše v príspevku Ziolkovský.

Ďalej dodáva, že ak si želáme udržateľné životné prostredie, mali by sme obmedziť spotrebu prírodného bohatstva a nemali by sme žiť na dlh.

„Voľná nedeľa fakticky znamená oddych aj pre našu zem. Majme voľné nedele aj po koronakríze. Je to správny krok ku väčšej kultúre života,“ uzavrel.

https://www.hlavnespravy.sk/ziolkovsky-majme-volne-nedele-aj-koronakrize/2135246

0
0