SÚHRN DŇA: Slováci dali jasne najavo, či chcú mať v nedeľu zatvorené obchody. Až 80 percent opýtaných si totiž praje nedeľné zatváranie obchodov

Zákaz nedeľného predaja. Téma, ktorá už niekoľko týždňov rezonuje v spoločnosti. Časti koalície to neprekáža, SaS je však proti.

Podľa posledného vyjadrenia Igora Matoviča zostáva v platnosti dohoda, že obchody posledný deň v týždni zostanú zatvorené len počas epidémie.

Tlak na koalíciu sa však snažia vytvoriť opoziční poslanci. Už bývalý smerák Ján Podkonický totiž predložil návrh zákona, ktorý zakáže nedeľný predaj, k rovnakému kroku sa uchýlili aj poslanci za ĽSNS.

Ak to strana OĽANO so zákonom na ochranu voľnej nedele myslí naozaj vážne, tak má jedinečnú šancu a zodpovednosť pred občanmi Slovenskej republiky, ale aj pred Bohom to dokázať

Olej do ohňa mohol nepriamo priliať aj najnovší prieskum, ktorý jasne ukázal, čo si želajú Slováci. Až 80 percent opýtaných si totiž praje nedeľné zatváranie obchodov.

Vládni politici tak majú čas na rozmyslenie, kým neuplynie epidemiologické riziko. Dovolíme si tipnúť, že potom čaká koalíciu búrlivá diskusia.

https://www.tvnoviny.sk/domace/1997870_suhrn-dna-slovaci-dali-jasne-najavo-ci-chcu-mat-v-nedelu-zatvorene-obchody