Arcibiskup z Mosulu: Džihádisti infiltrujú kresťanskú Európu a tá len sníva o integrácii

Najib Michael Moussa, katolícky arcibiskup v Mosule nás varuje, keď hovorí, že medzi záplavou sýrskych migrantov, ktorí prichádzajú cez Turecko do Európy sú aj tisícky džhádistov.

Arcibiskup bol jedným z piatich finalistov na cenu Sacharova za rok 2020. Minulý mesiac bol pozvaný, ako aj ďalší štyria finalisti na jej odovzdanie do EÚ parlamentu. Tam hovoril aj o tom, čo očakáva Európu, ak bude len naďalej snívať svoj sen o integrácii moslimov.

Vyjadril svoje veľké obavy z toho, ako bezmocne sa Európa len prizerá tomu, ako ju islamizmus infiltruje a opantáva. Neveľmi sa však páčilo bruselským vládcom, keď povedal, že migrácia je, podobne ako aj islamský terorizmus, nielen čisto islamský problém, ale že oboje sú politicky a geopoliticky využité a zneužité tými, ktorých prvoradým záujmom je destabilizácia Európy.

Niekoľko viet z jeho prednesu bruselským pánom, nad ktorými len mlčky vraštili čelo, lebo nemali čím oponovať:

„Bol som mnohokrát v Turecku a navštívil som viaceré utečenecké tábory. Turecká vláda presvečila všetkých utečencov o tom, že v Európe sú vítaní a že len od Turecka závisí, kedy ich tam prepustí, čo aj robí.

Problém migrácie nie je len humanitárny, ale predovšetkým je politický. Migranti sú použití ako politická zbraň. V rámci toho, čo robí terorizmus vo Francúzsku a inde v EÚ, tak nejde len o islam.

Je viacero štátov, ktoré chcú získať politickú moc nad Európou a preniknúť do jej systémov a destabilizovať ich. Relígia je tu zneužívaná pre politické ciele. Samozrejme, že za terorom sú aj náboženské motívy, ale tie sú len súčasťou celkového problému.

Mnohé štáty sú presvedčené, že islam sa rýchlejšie rozšíri, keď bude rozbitá bezpečnosť Európy, čo ju následne destabilizuje. Islam, ktorý je radikálny, nemožno v krajine akou je napr. Francúzsko integrovať. Kto si to myslí, ten len sníva. Texty v Koráne prikazujú moslimom urobiť všetko pre to, aby na Zemi žilo celé ľudstvo zjednotené v islame.

Prikazujú to predovšetkým tzv. Medina-texty a tými sa riadi väčšina moslimov – aj teroristi.

Počas mojej mladosti v Mosule nebola šária zákonom a deväť z desiatich žien si nezahaľovali vlasy ani tvár. Teraz sa to všetko obrátilo a rozširuje sa to už aj v Európe. To všetko by sa nikdy neudialo, ak by európske krajiny vydali proti tomu prísne zákony.“

Po tejto reči ostalo v sále ticho a až po chvíli sa ozval tu a tam slabý potlesk – ako svedectvo slabosti Európy.

Je hanbou predstaviteľov Európy, že nezaznel hromový potlesk a je hanbou veľkých európskych médií, že nepublikovali nič z toho, čo arcibiskup z Mosulu Európe odkázal.

Moslimovia, ktorí sa fanaticky riadia Medina-textami Koránu sú nami neintegrovateľní a preto nepatria do našej kresťanskej Európy. Ich cieľom je mať raz takú Európu, kde sa bude všetko riadiť Koránom z Mediny.

Roman Bednár

https://www.hlavnespravy.sk/arcibiskup-z-mosulu-dzihadisti-infiltruju-krestansku-europu-a-ta-len-sniva-o-integracii/2363438

0
0

Vážení priatelia a čitatelia,

        tvorba stránky AZN si vyžaduje veľa práce, času a námahy. Vzrastajú výdavky aj na zabezpečenie správneho chodu web stránky AZN a zabezpečenia pred útokmi hackerov (aj na osobné počítače členov AZN), čo sa prejavuje o.i. aj s problémami spojenými s načítavaním článkov, ktoré nám avizujete.

       Aby sme mohli lepšie zabezpečiť chod web stránky AZN a bezproblémový prístup čitateľov AZN k správnemu otváraniu článkov, potrebujem aj vašu podporu. Podporiť nás môžete zaslaním ľubovoľného príspevku na číslo účtu: IBAN SK05 0200 0000 0012 6606 0056

       Za pochopenie ďakujeme.

      Boh Vás žehnaj,

      Anton Čulen