Výzva Aliancie za nedeľu katolíckym kňazom na Slovensku. K výzve, ktorou podporujeme aj arcibiskupa Jána Oroscha za obnovenie slávenia verejných bohoslužieb, sa pridal aj arcibiskup Ján Sokol

Výzva Aliancie za nedeľu – Slovensko, o. z., katolíckym kňazom na Slovensku

Nech všetkých, čo budú tieto slová čítať, povzbudia k vytvoreniu si zdravého náboženského sebavedomia. O to prosí † Ján Sokol, arcibiskup

Nech všetkých, čo budú tieto slová čítať, povzbudia k vytvoreniu si zdravého náboženského sebavedomia. O to prosí † Ján Sokol, arcibiskup:

Milí duchovní otcovia, kňazi pôsobiaci v Slovenskej republike!

„Keď sa najedli, Ježiš sa opýtal Šimona Petra: „Šimon, syn Jánov, miluješ ma väčšmi ako títo?“ Odpovedal mu: „Áno, Pane, Ty vieš že Ťa mám rád.“ Ježiš mu povedal: „Pas moje baránky.“
Opýtal sa ho aj druhý raz: „Šimon, syn Jánov, miluješ ma?“ On mu odpovedal: „Áno, Pane, Ty vieš, že Ťa mám rád.“ Ježiš mu odpovedal: „Pas moje ovce!“
Pýtal sa ho tretí raz: „Šimon, syn Jánov, máš ma rád?“ Petra zarmútilo, že sa ho tretí raz spýtal: „Máš ma rád? a povedal mu: „Pane, Ty vieš všetko, Ty dobre vieš, že Ťa mám rád.“ Ježiš mu povedal: „Pas moje ovce!“ Jn 21,15-17

Pápežský legát Tretieho Eucharistického kongresu na Slovensku, kardinál Jozef Tomko, na stretnutí s biskupmi a veriacimi v roku 2005 povedal: „Našiel som na Slovensku umlčanú Cirkev“.

Pokračovať v čítaní „Výzva Aliancie za nedeľu katolíckym kňazom na Slovensku. K výzve, ktorou podporujeme aj arcibiskupa Jána Oroscha za obnovenie slávenia verejných bohoslužieb, sa pridal aj arcibiskup Ján Sokol“

1
0

Kniha A. Čulena + RECENZIE

Začíname, nekončíme…

Limitované stiahnutie zadarmo na konci recenzie …

PREDHOVOR:

Spomínam si na chvíľu, keď sme na Deň ľudských práv 10. decembra 2006 spolu s Tónom Čulenom priniesli do Národnej rady Slovenskej republiky vyše 100 000 podpisov petície občanov Slovenskej republiky, aby parlament riešil ratifikáciu Zmluvy o výhrade svedomia medzi Slovenskou republikou a Vatikánom.

Pokračovať v čítaní „Kniha A. Čulena + RECENZIE“

1
0

Biskup Schneider: Prišiel čas pre nové hnutie za život!

Vplyvný katolícky internetový portál LifeSiteNews usporiadal v piatok 19. februára odbornú on-line konferenciu, odhaľujúcu pravú tvár tzv. pandémie COVID-19.

Niekto by mohol namietať, že organizácia, pôvodne zameraná na obranu práv nenarodených, nie je kompetentná meritórne sa vyjadrovať k rýdzo odborným otázkam v oblasti lekárskych vied. Podobná kritika však kríva a to na obe nohy: Za hlavný nástroj „boja s pandémiou“ bola zvolená vakcína. A tá, ako je známe, je s umelými potratmi úzko spätá. A pokiaľ ide o výhradu absencie odbornej spôsobilosti v medicíne, čo lepšie mali organizátori konferencie ponúknuť, ako desiatku medikov, ovenčených lekárskymi titulmi?

Usporiadateľom však nešlo len o vedecké posúdenie novej infekčné choroby, ale o jej zasadenie do širšieho – morálneho, duchovného, psychologického a spoločenského – kontextu. Z jednotlivých prednášok je zrejmé, že prevažná väčšina prizvaných lekárov sú praktizujúci katolíci. Preto neprekvapí, že nad konferenciou prevzal neformálne záštitu pomocný biskup z kazašskej Astany Athanasius Schneider, ktorý k zdarnému priebehu konferencie prispel aj svojou vlastnou prednáškou.

Pokračovať v čítaní „Biskup Schneider: Prišiel čas pre nové hnutie za život!“

1
0

Dnešný nasledovníci krvilačného psychopata Nera. Barbarskú noc začatú boľševikmi na likvidáciu Cirkvi psychopati z kovidovej sekty posúvajú do ďalšej fázy

Rímsky cisár Nero, psychopat a sebastredný megaloman chcel postaviť nový Rím a tak dal staré mesto podpáliť.

Keď videl veľký odpor a hnev Rimanov, rozkázal vyhlásiť: “Kresťania podpálili Rím”- a hodil to na nenávidených kresťanov, dal ich priviazať na stromy a urobil z nich horiace fakle.

Hlas-SD podotkol, že koalícia nielenže nemá plán, ako vyviesť Slovensko z čoraz horšej situácie, ale nevie sa poučiť ani zo svojich chýb z minulosti. “Otvorenie kostolov v novembri bolo unáhlené opatrenie Igora Matoviča, ktorým chcel demonštrovať domnelý úspech celoplošného testovania. Výsledkom jeho krokov je dnešná situácia, keď umiera 100 ľudí denne a Slovensko vedie tragické svetové rebríčky v prírastku úmrtí a počte hospitalizovaných,” poznamenala strana.

SaS považuje otvorenie kostolov v momentálnej situácii za absolútne nezodpovedné.

Predsedníčka PS Irena Bihariová označila Krajniakov návrh za krajne nezodpovedný a nebezpečný.

Čaká kresťanov na Slovensku za prejavenie práva na náboženskú slobodu opäť prenasledovanie, teror a mučenie? Vyjadrenia extremistických zástancov bojového ateizmu v súčasnej neoboľševickej vláde totiž dosť pripomínajú vyjadrenia cisára Nera a všetci vieme, čo po nich nasledovalo.  A. Č.

Pokračovať v čítaní „Dnešný nasledovníci krvilačného psychopata Nera. Barbarskú noc začatú boľševikmi na likvidáciu Cirkvi psychopati z kovidovej sekty posúvajú do ďalšej fázy“

0
0

Arcibiskup Jedraszewski kritizoval Veľký reset: Ako môžeme hovoriť o novom svete bez Boha?

Počas stredajšej sv. omše v krakovskom Kostole Panny Márie Ustavičnej pomoci, predniesol homíliu krakovský metropolita arcibiskup Marek Jedraszewski.

Pamätník genocídy kresťanských Arménov v Petržalke. Čaká kresťanov v EÚ rovnaký osud?

Vo svojej kázni sa kriticky vyjadril o plánoch Svetového ekonomického fóra, na transformáciu sveta po pandemických núdzových stavoch, zavedených kvôli chorobe Covid-19, ktoré nesú súhrnný názov Veľký reset.

Arcibiskup v homílii poukázal na to, že anglické slovo „reset“, čo znamená okrem iného aj „znovunastaviť, nanovo zadať, preusporiadať,“, sa stalo v poslednej dobe populárnym. Spomenul konkrétne aj knihu od zakladateľa Svetového ekonomického fóra Klausa Schwaba s názvom Covid19 – Veľký reset a stretnutie WEF v Davose v júni, počas minulého roka, na ktorom bola táto Schwabova vízia a transformácia prijatá ako plán pre ďalší vývoj na planéte.

Arcibiskup Jedraszewski uviedol, že jedna z kapitol Schwabovej knihy nesie názov Predefinovanie našej ľudskosti a ktorá pojednáva o transhumanizme, teda o integrálnom telesnom a biologickom prepojení človeka so strojmi, čo je v knihe interpretované ako ďalšia fáza evolúcie.

Pokračovať v čítaní „Arcibiskup Jedraszewski kritizoval Veľký reset: Ako môžeme hovoriť o novom svete bez Boha?“

0
0

Japonský profesor lekárskej fyziológie, Dr. Imunológ Tasuku Hondzo vyvolal v médiách hluk s tým, že vírus COVID-19 nie je prirodzený

PRAVDA vyjde najavo! Japonský profesor lekárskej fyziológie, Dr. Imunológ Tasuku Hondzo vyvolal v médiách hluk s tým, že vírus COVID-19 nie je prirodzený.

Keby bol VÍRUS prirodzený, neovplyvnil by celý svet! V závislosti od klímy / prostredia sa teplota líši od krajiny do krajiny. Len krajiny s rovnakou teplotou / klímy, ako je Čína by boli ovplyvnené. Rovnaké sa však šíri v krajine ako je Švajčiarsko, podobne ako sa to šíri v opustených oblastiach. Ak by bol vírus prírodný, šíril by sa len na studených miestach a umieral na horúcich miestach. Mám za sebou viac ako 40 rokov výskumu zvierat a vírusov. Takýto vírus je neprirodzený! Toto je umelo vytvorený vírus! Plne umelý!

Už 4 roky spolupracujem s výskumníkmi z čínskeho laboratória vo Wuhane. Všetkých zamestnancov tohto laboratória dobre poznám.
Po nehode s Coronou som volal všetkým, ale všetky mobily nefungujú už 3 mesiace! Teraz si uvedomujem, že všetci laboranti sú mŕtvy! Na základe mojich vedomostí a výskumov môžem potvrdiť s 100 % istotou, že corona vírus nie je prirodzený.

Pokračovať v čítaní „Japonský profesor lekárskej fyziológie, Dr. Imunológ Tasuku Hondzo vyvolal v médiách hluk s tým, že vírus COVID-19 nie je prirodzený“

1
0

Chautur: Ktorý zo štátov až v takej miere znemožnil veriacim prichádzať na bohoslužby, ako je to u nás? Ľudia by nemali porovnávať neporovnateľné ako kostol a ihrisko. Sme znova tam, kde sme boli za totality

Minister Milan Krajniak (Sme rodina) začiatkom týždňa otvoril debatu o tom, či nenastal čas otvoriť kostoly, za čo si vyslúžil množstvo kritiky.

V médiách sa neskôr objavili titulky ako „modlitbou proti korone, minister Krajňák zostal osamotený“. Vladyka Milan Chautur sa zamýšľa nad tým, koľkí zostanú osamotení bojom proti modlitbe
Smrť blízkej osoby sa v čase pandémie dotkla takmer každej rodiny. Ľudia zomierajú, a deje sa to aj za tých najprísnejších opatrení v našom štáte.

Vladyka Milan sa vo svojom príspevku pýta, ktorý zo štátov až v takej miere znemožnil veriacim prichádzať na bohoslužby, ako je to u nás:

„Či si to chcú naši neveriaci priznať, alebo nie, oni nevymysleli nič účinnejšieho pre ťažké situácie v živote neveriaceho človeka, ako je pre veriaceho úprimná modlitba. Preto aj keď som zástancom logických opatrení, nemôžem súhlasiť s oveľa záludnejšou taktikou ateizujúcej skupiny našej spoločnosti, než bola v minulosti tá ideologická počas totality.

Pokračovať v čítaní „Chautur: Ktorý zo štátov až v takej miere znemožnil veriacim prichádzať na bohoslužby, ako je to u nás? Ľudia by nemali porovnávať neporovnateľné ako kostol a ihrisko. Sme znova tam, kde sme boli za totality“

0
0

PRI OBRANE ŽIVOTA BLÍŽNEHO OBETOVAL VLASTNÝ ŽIVOT

Blíži sa sté výročie tragickej udalosti, ktorá sa odohrala pri príležitosti ustanovujúceho snemu Kresťanského roľníckeho združenia v 20-tych rokoch 20. storočia na Univerzitnom námestí v Trnave.

Udalosť sa odohrala 28. marca 1921 na nádvorí Albertinum. Akcie sa zúčastnil medzi inými aj otec slovenského národa Mons. Andrej Hlinka. Do snemovania sa votrela nepozvaná, bojovo naladená skupinka trnavských sociálnych demokratov. Tí v priebehu jednania snemu vyvolali roztržku a po slovných útokoch a výkrikoch aj fyzicky, drevenými polenami zaútočili na rečnícku tribúnu s jediným cieľom zabrániť za akúkoľvek cenu vystúpeniu Andreja Hlinku.

V momente, keď bolo jasné, čo sa chystá urobiť spomínaná skupinka, do cesty sa jej pohotovo postavil aj jeden z prítomných účastníkov snemu a zároveň osobný priateľ Andreja Hlinku, roľník Štefan Mikuš, aby ho vlastným telom ochránil a zabránil tak jeho fyzickému ublíženiu. Pri tejto obrane utrpel fraktúru lebky a o niekoľko dní 3. apríla 1921 na následky ťažkého poranenia skonal.

Správanie roľníka Štefana Mikuša nemožno hodnotiť inak ako slovami hrdinský čin. Na obranu zdravia a života blížneho neváhal nastaviť vlastné telo. Vo Svätom písme čítame, že nikto nie je hoden väčšej lásky ako ten, kto položí život za svojho blížneho.

Pokračovať v čítaní „PRI OBRANE ŽIVOTA BLÍŽNEHO OBETOVAL VLASTNÝ ŽIVOT“

0
0