Kardinál hostí LGBT modlitebnú službu v katedrále s notoricky známym transvestitom

Viedenský kardinál Christoph Schönborn, ktorý sa v katedrále zúčastnil v dňoch Svetového dňa boja proti AIDS, v sobotu hostil homosexuálnu modlitebnú službu vo svojej katedrále. Udalosť v katedrále svätého Štefana zahŕňala prejavy svetoznámej „drag queen“ a homosexuálneho aktivistu z kazateľnice vo svätyni.

Na stenách boli zavesené bannery s homosexuálnou tematikou a rozšírené na podlahu v katedrále. Oslnivé fialové osvetlenie osvetľovalo stĺpy katedrály.

Podujatie spoločne usporiadal Gerry Keszler, homosexuálny aktivista a organizátor víedeňského „Life Ball“, jedného z najvýznamnejších pro-homosexuálnych charitatívnych podujatí v Európe. Kardinál Schönborn prijal Keszlera vo vchode do katedrály pre nedemosovnú službu. Vo svojich úvodných komentároch Schönborn uznal Keszlera spolu s „všetkými tými, ktorí sú zodpovední za Life Ball“, fundraisingom pre AIDS.

Počas modlitby za ľudí, ktorí zomreli na AIDS, Schönborn odvodil, že „všetci“ môžu „nájsť domov“ s Bohom a že mŕtvi neboli „navždy stratení“. Hudobným sprievodom pre túto udalosť zabezpečil Viedenský komorný orchester a Viedenský filharmonický zbor Mozartovho Requiem. Diecézia uviedla, že ide o pamätnú službu „pripomínať 36 miliónov mŕtvych a vytvoriť signál proti predsudkom.“
Kardinál Schönborn vo svojej kázni povedal, že Boh neprišiel odsúdiť, ale zachrániť a pýtal sa „čo to pre nás znamená? Nesúdiť, nie vylúčiť, nie priviesť (ľudí) do fronty. „

Po kardinálovej kázni hovoril rakúsky transvestit Thomas Neuwirth, ktorý vystupuje pod pseudonymom „Conchita Wurst“, s odkazom na „prenasledovanie tých, ktorí žijú svojou identitou iným spôsobom ako väčšina“ spolu s „vylúčením a diskrimináciou. “ Neuwirth vyzval prítomných, aby prišli a vložili kadidlo do misy a ponúkli osobnú príhovor. Transvestit sa stal slávou po víťazstve v súťaži o piesne Eurovision v roku 2014. Schönborn vtedy vyjadril potešenie rakúskej katolíckej tlačovej agentúre (Katholische Presseagentur Österreich) na víťazstve v súťaži Neuwirth ako „Conchita Wurst“.

Názov javiska tažnej kráľovnej údajne má v úmysle prejaviť neúctu k Najsvätejšej Matke. „Conchita“ je derivátom španielskeho krstného mena Concepcion, používaného väčšinou v krajinách Latinskej Ameriky na počesť Nepoškvrneného počatia a Panny Márie. A zatiaľ čo „Wurst“ je nemecké slovo „klobása“, používajú ho aj nemeckí rečníci, aby signalizovali ľahostajnosť, že niečo pre vás nezáleží. Vo svojich záverečných komentároch o službe Keszler povedal, že nezáleží na tom, kto milujeme alebo na čo veríme, pričom Schönbornovi poďakoval Keszlerovi za jeho poznámky.

Nedávna služba s Keszlerom a „Conchitou Wurst“ nebola prvou homosexuálnou prezentáciou spojenou s katedrálou vo Viedni.


V roku 2008 sa v Dommuseum, umeleckej galérii pripevnenej k katolíckej katedrále, uskutočnila výstava diel samoľúbeného marxistického ateistu s názvom „Náboženstvo, mäso a sila“, ktorá zahŕňala zobrazenia explicitných homosexuálnych sexuálnych činov v „náboženskom“ umeleckom diele , Medzi dielami bola vykresľovanie Poslednej večere s Kristom a Jeho apoštolmi vykreslených ako homosexuáli, ktorí sa zaoberali orgiou.

Katedrála bola tiež miestom požehnania valentínskeho dňa vrátane homosexuálnych párov. Minulý jeseň katedrála profilovala homosexuálny pár a ich adoptovaného syna ako alternatívnu formu rodiny v bulletine venovanej Amoris Laetitia. Počas roku 2015 Ordinárna synoda o rodinnom kardinále Schönborne povedala, že cirkev by mala zahŕňať „pozitívne prvky“ gejských zväzov. V roku 2012 Schönborn zrušil rozhodnutie rakúskeho pastora zabrániť otvorenému homosexuálovi sedieť vo svojej farskej rade.

Text preložený pomocou google prekladača.

https://www.lifesitenews.com/news/vienna-cardinal-hosts-lgbt-prayer-service-in-cathedral-featuring-renowned-d

0
0