V Donegale, kde sa štyri pätiny voličov vzbúrili proti vládnym návrhom na novú definíciu rodiny a odstránenie materstva z ústavy, sa v urnách našlo veľa zázračných medailí.
Zázračné medaily nájdené vo volebných urnách v Írsku počas historického referenda
Správy ukázali, že 11 zázračných medailí bolo objavených vo volebnom obvode premiéra Lea Varadkara a veľký počet v Donegale, kde sa voliči výrazne postavili proti ústavným zmenám.
(LifeSiteNews) – Počas sčítavania hlasov v dvojnásobnom referende o írskej ústave, ktoré sa konalo počas víkendu, sa medzi hlasovacími lístkami po celom Írsku našli početné zázračné medaily, ako ukazujú fotografie zverejnené na internete.
Deväť Zázračných medailí sa našlo v urnách v západnom Dubline, domovskom volebnom obvode Taoiseacha (írskeho premiéra) Lea Varadkara.
V Donegale, kde sa štyri pätiny voličov vzbúrili proti vládnym návrhom na novú definíciu rodiny a odstránenie materstva z ústavy, sa v urnách našlo veľa zázračných medailí.
Miestny denník Donegal Daily položil otázku: „Pomohli „zázračné medaily“ zvrátiť hlasovanie v Donegale?“ Počas sčítavania hlasov v meste Letterkenny našli zamestnanci „medaily zabalené v zapečatených vreckách“, ktoré obsahovali „modlitby novény“.
V západnom Dubline, volebnom obvode, kde sídli liberálny taoiseach Leo Varadkar a minister pre deti Roderic O’Gorman, bolo počas referenda do volebných schránok vložených deväť zázračných medailí a dve medaily svätého Benedikta.
Zázračná medaila vznikla v novembri 1830 vo Francúzsku, keď sa svätej Kataríne Labouré, členke Milosrdných dcér svätého Vincenta de Paul, zjavila Panna Mária a požiadala ju, aby zabezpečila, že obrazy, ktoré videla, budú umiestnené na medailóniky pre veriacich.
Blahoslavená Panna Mária povedala svätej Kataríne: „Nechajte vyraziť medailku podľa tohto vzoru. Tí, ktorí ju budú nosiť, dostanú veľké milosti, najmä ak ju budú nosiť na krku.“
Írska vláda dostala dvojnásobnú zdrvujúcu porážku v referende o matke a rodine, ktoré sa konalo 8. marca.
Referendum o rodine, ktoré navrhovalo revidovať definíciu rodiny tak, aby zahŕňala aj hmlistý pojem „trvalé“ mimomanželské vzťahy, voliči odmietli 67,7 percentami a referendum o starostlivosti, ktoré navrhovalo vypustiť všetky zmienky o materstve z ústavy krajiny, 73,9 percentami.
Prorodinná skupina Rodinná solidarita reagovala na drvivé víťazstvo referenda slovami: „Toto hlasovanie je kritickým momentom v írskych dejinách, ktorý znamená koniec éry, v ktorej dominoval liberálny konformizmus. Toto rozhodnutie írskych voličov vysiela silný odkaz o dôležitosti zachovania základných hodnôt tvárou v tvár rozsiahlym spoločenským zmenám.“
Skupina dodala: „Toto víťazstvo nie je len odmietnutím konkrétneho návrhu referenda, ale je to vyhlásenie obyvateľov Írska, že základná jednotka spoločnosti – rodina založená na manželstve – musí zostať chránená a cenená. Zdôrazňuje kolektívnu túžbu zachovať integritu spoločenských hodnôt, ktoré sú už dlho základom nášho národa.“
Počas príprav na hlasovanie o dvojitom referende írska vláda počas kampane prejavovala protikatolícke nálady.
Štátna ministerka na ministerstve poľnohospodárstva, senátorka za Stranu zelených Pippa Hackettová, uviedla, že hlasovanie proti by „vyslalo do celého Írska silný signál, že krajina zostáva v rigidnom a konzervatívnom myslení arcibiskupa Johna Charlesa McQuaida z roku 1937, keď bol spoluautorom Bunreacht na hÉireann, Ústavy Írska“.
Varadkar si tiež vzal na mušku otcov zakladateľov írskej ústavy, keď povedal: „Bola napísaná v roku 1937, väčšinou mužmi narodenými v roku 1800 a formulácie o živote žien v domácnosti a povinnostiach matky v domácnosti sú zastarané.“