
Môj postreh. Milý čitateľ!
Celá informácia toho prekrúcača pravdy (poskoka) Strižinca, ako aj informácia ako taká, je zmätočná a v budúcnosti napadnuteľná v neprospech Slovenska a jeho obyvateľov.
1. Všimni si, prosím, použité slovné spojenie prezidentky Čaputovej v prvom odstavci tejto informácie Rade Európy „sa nemôže stať“ a daj ho do súvisu s prejavenou vôľou národa a parlamentu pri odmietnutí Istanbulského dohovoru. Ona (myslí sa tým signatárka informácie – prezidentka) by aj chcela ratifikovať Istanbulský dohovor, ale národ a podľa nej „pofidérny parlament“ to odmietol. Spojenie „sa nemôže stať“ by mal presne a jednoznačne znieť „sa nestane“.
Dôvod. Výraz „sa nemôže stať“ patrí do kategórie slov patriacich do skupiny výhovoriek (ja by som veľmi chcel, žiaľ nemôžem, zdochla mi koza, moji oponenti sú silnejší, ešte nedozrel čas a pod.). Slovné spojenie „sa nemôže stať“ je veľmi nepresvedčivé a pre takto závažný akt odmietnutia takéhoto dohovoru veľmi zahmlieva vôľu národa a necháva pootvorené zadné dvierka prípadnej zmene rozhodnutia v budúcnosti.
2. Povšimni si, prosím, poslednú vetu listu odoslaného Rade Európy. „Parlament tak nevyslovil súhlas s Dohovorom Rady Európy o predchádzaní násiliu na ženách a domácemu násiliu a o boji proti nemu“. Koniec citátu.
Otázka k tejto vete z informácie pre Radu Európy znie: Kde je v tejto vete zmienka o LGBTI, o Homo iridea (človek dúhový), o buzerantoch, pofidérnych tzv. manželstvách rovnakého pohlavia, ktoré sú súčasťou tohto dohovoru a v tejto vete chýbajú. Alebo to máme vnímať tak, že sú pre dohovor zástupné? Pričom upozorňujem, že práve tieto nespomenuté skutočnosti z Istanbulského dohovoru sú príčinou slovenského odmietnutia tohto paškvilu.
Jozef Mikuš
Prezidentka Čaputová Rade Európy: Neratifikujeme Istanbulský dohovor
05. 03. 2020
Prezidentka informovala Radu Európy o postoji Slovenska k Istanbulskému dohovoru.
Prezidentka Zuzana Čaputová v nadväznosti na rozhodnutie Národnej rady SR vo štvrtok odoslala list Rade Európy, v ktorom informuje o tom, že SR sa nemôže stať zmluvnou stranou Istanbulského dohovoru. Dohovor nebude prezidentkou ratifikovaný.
TASR o tom informoval hovorca hlavy štátu Martin Strižinec.
„Keďže nevyhnutnou podmienkou ratifikácie dohovoru je vyslovenie súhlasu NR SR, k čomu však nedošlo, tento dohovor nebude prezidentkou ratifikovaný,“ priblížil Strižinec. Doplnil, že Čaputová v minulosti opakovane uviedla, že v prípade, ak parlament rozhodne o dohovore ústavne predpísaným spôsobom, bude rešpektovať vôľu poslancov.
Počas februárovej mimoriadnej 58. schôdze Národnej rady poslanci odmietli Istanbulský dohovor. Parlament tak nevyslovil súhlas s Dohovorom Rady Európy o predchádzaní násiliu na ženách a domácemu násiliu a o boji proti nemu.