Extrémista a kontroverzný maliar Peter Kalmus svojvoľne odstránil tabuľku s názvom ulice Dr. Jozefa Tisu v obci Varín

Navrhuje premenovať ju na Orgovánovú

Na sociálnej sieti sa objavilo video, v ktorom známy aktivista a výtvarník Peter Kalmus demontoval tabuľku s názvom ulice Dr. Jozefa Tisu vo Varíne.

Nedávno bola na Slovensku v centre pozornosti kauza spojená s tým, že NAKA obvinila poslancov obecného zastupiteľstva vo Varíne za to, že neiniciovali zmenu názvu ulice pomenovanej po Jozefovi Tisovi. Údajne malo ísť o podporu hnutí podnecujúcich násilie a nenávisť voči určitým skupinám obyvateľstva.

Celý prípad však zastavil špeciálny prokurátor Daniel Lipšic, ktorý zrušil trestné stíhanie poslancov a konštatoval, že snaha vyvodiť verejné prejavenie sympatie z nekonania nie je založená na žiadnej zrozumiteľnej právnej a logickej úvahe. “V tejto súvislosti zdôrazňujem, že rozširovanie trestnej zodpovednosti nad rámec udržateľného gramatického výkladu je v trestnom práve hmotnom neprípustné,” podotkol Lipšic.

Nacistická tajná služba a dnešní antifašisti o prezidentovi Dr. J.Tisovi. Pápež Pius XII sa nechal informovať o celkovej situácii v I. SR. Odkaz pápeža Piusa XII. prezidentovi Dr. Jozefovi Tisovi: „Prosím pána prezidenta, aby neabdikoval z funkcie prezidenta Slovenskej republiky a z tejto pozície zmierňoval krivdy vojny, ako sa dá“
Teraz sa však situáciu vo Varíne rozhodol zobrať do vlastných rúk aktivista Peter Kalmus, ktorý zvesil tabuľu s názvom danej ulice s tým, že ju odnesie na políciu.
Slovenský rímsko-katolícki biskupi na obranu Dr. Jozefa Tisu. Čo nevedel prekaziť vo väčšom a nezávislejšom Maďarsku ríšsky správca- to nebol v stave prekaziť ani Dr. Jozef Tiso
“Snáď sa mi ju podarí dať dole dneska a odovzdáme ju polícii. Snáď sa dočkáme toho, že ešte tento rok sa tá ulice zmení napríklad na Orgovánovú,” uviedol vo videu Peter Kalmus.

Na incident na Facebooku upozornil poslanec Národnej rady Ján Benčík (SaS).

https://www.hlavnespravy.sk/kontroverzny-maliar-peter-kalmus-svojvolne-odstranil-tabulku-s-nazvom-ulice-dr-jozefa-tisu/2826924

1
0

Podpíšte list biskupom:

X

Vážení priatelia a čitatelia,

        tvorba stránky AZN si vyžaduje veľa práce, času a námahy. Vzrastajú výdavky aj na zabezpečenie správneho chodu web stránky AZN a zabezpečenia pred útokmi hackerov (aj na osobné počítače členov AZN), čo sa prejavuje o.i. aj s problémami spojenými s načítavaním článkov, ktoré nám avizujete.

       Aby sme mohli lepšie zabezpečiť chod web stránky AZN a bezproblémový prístup čitateľov AZN k správnemu otváraniu článkov, potrebujem aj vašu podporu. Podporiť nás môžete zaslaním ľubovoľného príspevku na číslo účtu: IBAN SK05 0200 0000 0012 6606 0056

       Za pochopenie ďakujeme.

      Boh Vás žehnaj,

      Anton Čulen