Po predstaviteľovi zločineckého komunistického režimu Marekovi Čulenovi je okrem sochy spred Úradu vlády SR na Slovensku pomenovaných 5 ulíc a námestí. To už nie je v rozpore s so ZÁKONOM 369/1990 Slovenskej národnej rady zo 6. septembra 1990 o obecnom zriadení (osobitne § 2b ods. 3) o označovaní ulíc a iných verejných priestranstiev?
Vec: Žiadosť o okamžité odstránenie sochy popredného predstaviteľa zločineckého komunistického režimu Marka Čulena spred Úradu vlády SR a premenovanie všetkých ulíc na Slovensku, ktoré nesú meno tohto zakladateľa zločineckej Komunistickej strany Slovenska
Vážený pán Generálny prokurátor!
Vzhľadom na frontálny útok extrémistických zástancov bojového ateizmu voči Katolíckej cirkvi, podnecovanie náboženskej neznášanlivosti, zastrašovaniu veriacich a rozoštvávaniu slovenského národa, Vás žiadam o okamžité odstránenie sochy popredného predstaviteľa zločineckého komunistického režimu Marka Čulena spred Úradu vlády SR a premenovanie všetkých ulíc na Slovensku, ktoré nesú meno tohto zakladateľa zločineckej Komunistickej strany Slovenska.
Podnetom k tejto žiadosti je konštatovanie prokurátora Generálnej prokuratúry SR Petra Mihála vo veci pomenovania námestia v Dolnom Kubíne po biskupovi Jánovi Vojtaššákovi.
Podľa P. Mihála ide o pomenovanie po predstaviteľovi režimu Slovenskej republiky z rokov 1939 až 1945 alebo iného režimu založeného na fašistickej alebo nacistickej ideológii. Podal preto protest proti všeobecnému záväznému nariadeniu (VZN), ktoré rieši názvy ulíc a iných verejných priestranstiev v meste, žiada ho zrušiť a prijať nové.
Vzhľadom na to, že biskup Ján Vojtaššák, ktorého predstavitelia zločineckého komunistického režimu kruto mučili vo väzniciach a koncentračných táboroch, bol v roku 1990 rehabilitovaný, takéto počínanie je výsmechom nielen voči Katolíckej cirkvi, veriacim na Slovensku, politickým väzňom, ale aj všetkým ľuďom dobrej vôle.
Podľa ZÁKONA 369/1990 Slovenskej národnej rady zo 6. septembra 1990 o obecnom zriadení (osobitne § 2b ods. 3) o označovaní ulíc a iných verejných priestranstiev, „sa názvy ulíc a iných verejných priestranstiev určujú s prihliadnutím na históriu obce, na významné nežijúce osobnosti, na veci a pod. Neprípustné sú názvy po žijúcich osobách, názvy dlhé, duplicitné, urážajúce mravnosť, náboženské alebo národnostné cítenie, jazykovo nesprávne a názvy nepriliehavé vzhľadom na históriu obce. Neprípustné je určiť názov ulice alebo iného verejného priestranstva po predstaviteľoch režimu Slovenskej republiky z rokov 1939 až 1945 alebo iného režimu založeného na fašistickej ideológií alebo nacistickej ideológií 2 ab) alebo režimu založeného na komunistickej ideológií; 2 ac) to neplatí, ak ide o predstaviteľov režimu, ktorí sa zapojili do odporu proti takémuto režimu. V prípade pochybností o tom, či sa osoba považuje za predstaviteľa režimu Slovenskej republiky z rokov 1939 až 1945 alebo iného režimu založeného na fašistickej ideológii alebo nacistickej ideológii alebo režimu založeného na komunistickej ideológií, sa príslušný orgán obráti na Ústav pamäti národa, 2 ad), ktorý je povinný zaslať vyjadrenie v lehote do 90 dní, v ktorom zároveň posúdi aj možnú účasť posudzovanej osoby na protifašistickom odboji alebo inom odpore proti režimu Slovenskej republiky z rokov 1939 až 1945 alebo inému režimu založenému na fašistickej ideológii alebo nacistickej ideológii alebo možný odpor posudzovanej osoby proti komunistickému režimu.“
Vážený pán generálny prokurátor,
verím, že dohliadnete na to, aby sa prestal na Slovensku uplatňovať dvojaký meter, na základe ktorého dochádza k zákerným útokom voči Katolíckej cirkvi, podnecovaniu náboženskej neznášanlivosti, zastrašovaniu veriacich a k rozoštvávaniu slovenského národa. Veď predsa nie je možné, aby niekto verejne bez akýchkoľvek dôkazov, ktokoľvek niekoho nazýval vrahom, či vojnovým zločincom.
S pozdravom
Mgr. Anton Čulen, predseda AZN
Boh žehnaj Slovensko!
Bratislava 23. apríla 2025
Príloha:
1) Otvorený list pani ministerke kultúry SR vo veci podnecovania nenávisti voči Katolíckej cirkvi, náboženskej neznášanlivosti a rozoštvávaniu slovenského národa inscenáciou DPOH Hitlerov prezident, ktorý som poslal emailom aj Vám.
2) Zoznam ulíc Marka Čulena
Na vedomie: Média, KBS, Matúš Vallo- primátor
Aktuálne z archívu AZN: Komunista vedľa úradu vlády
Vážený pán
Maroš Žilinka
Generálny prokurátor SR
Generálna prokuratúra Slovenskej republiky
Štúrova 2
812 85 Bratislava 1
Marek Čulen má na Slovensku 5 ulíc a námestí.
Existuje aj Martin Čulen: Martin Čulen, a jeho ulice, Martin Čulen na wikipédii. Existuje aj Konštantín Čulen: Konštantín Čulen, a jeho ulice, Konštantín Čulen na wikipédii.
Zoznam ulíc
1. Marka Čulena, Banská Bystrica, Marka Čulena je ulica v Banská Bystrica, viac o ulici Marka Čulena
2. Marka Čulena, Cífer, Marka Čulena je ulica v Cífer, viac o ulici Marka Čulena
3. Marka Čulena, Prešov, Marka Čulena je ulica v Prešov, viac o ulici Marka Čulena
4. Marka Čulena, Handlová, Marka Čulena je ulica v Handlová, viac o ulici Marka Čulena
5. Marka Čulena, Dolné Lovčice, Marka Čulena je ulica v Dolné Lovčice, viac o ulici Marka Čulena
https://epsilon.sk/osobnosti/marek-culen.html
Požiar vypukol na treťom poschodí bytového domu na Ulici Marka Čulena v Prešove.
Časť Marka Čulena v Prešove premenujú, celú ulicu však nie