Vyznávači tradičnej rodiny dnes tiež vyrazili do ulíc. Rodinu, ktorú podľa Božieho poriadku tvorí muž a žena prišiel podporiť aj Vdp. Ján Košiar a biskup Mons. J. Haľko

V bratislavských uliciach bolo dnes poobede poriadne rušno.

Na Hviezdoslavovom námestí sa konalo podujatie Dúhový PRIDE Bratislava, ktoré priaznivci LGBTI komunity zakončili prechádzkou po Starom Meste.

Rodinu, ktorú podľa Božieho poriadku tvorí muž a žena prišiel podporiť aj Vdp. Ján Košiar

Tu sa nachádzali aj podporovatelia iniciatívy Hrdí na rodinu, ktorých čakal krátky program na Hlavnom námestí.

​Účastníci pochodu iniciatívy Hrdí na rodinu sa stretli o 14.30 h pred budovou Národnej rady, odkiaľ sa cez Zámockú a Michalskú ulicu vybrali na Hlavné námestie, kde bol už pripravený biely stan s nazvučenou kapelou Catharzic, členovia ktorej mali oblečená červené tričká s nápisom Otca mamu deťom. Postupne na námestie dorazili ľudia tvorení najmä rodinami s deťmi s rovnakými tričkami, ale bolo medzi nimi vidno aj niekoľko cirkevných služobníkov – rádových sestier či kapucína.

Hrdí na rodinu

Nechýbali ani organizátori podujatia Anton Chromík z iniciatívy Hrdí na rodinu a Marek Nikolov z občianskeho združenia Pastor Bonus, podľa ktorých ich akcia nemala za cieľ vynášanie tmy, ale skôr zapaľovanie svetla. „Neprišli sme sem protestovať, ale pokojne a s láskou ukazovať pravdu,“ povedal Chromík a pre Bratislavské noviny dodal: „Sme veľmi spokojní, pretože prišli viac než tisíc ľudí.“

Antona Chromíka sme sa spýtali i na to, prečo sa ich pochod koná v rovnaký deň ako pochod LGBTI komunity. „Otcovia musia počuť, že sú v rodine nenahraditeľní, maminy musia počuť, že sú v rodine nenahraditeľné. Naším cieľom je povzbudiť všetkých otcov, aby vedeli, že sú pre svoje deti tým najcennejším darom a taktiež povzbudiť maminy. Deti nemajú nič cennejšie ako svoje mamy. Táto pravda platí každý deň, teda aj dnes,“ povedal pre bratislavskenoviny.sk Chromík.

Program na námestí im však trochu narušilo, respektíve znepríjemnilo počasie, nakoľko sa počas akcie spustil dážď.

Polícia v Bratislave v súvislosti s dnešnými verejnými zhromaždeniami napomáhala organizátorovi podujatia a Mestskej polícii pri zabezpečovaní verejného poriadku. Polícia situáciu monitorovala. „Do času ukončenia verejného zhromaždenia a pochodu účastníkov zhromaždenia sme nezaznamenali páchanie protiprávneho konania, ani narušenie verejného poriadku. Cestná doprava v centre Starého Mesta Bratislavy je v súčasnosti obnovená,“ informovala policajná hovorkyňa Lucia Mihalíková.

(ms, foto: ms) Zdroj: ms

https://www.bratislavskenoviny.sk/zivot-v-meste/46249-foto-do-uli

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.