Vďaka Vdp. M. Kuffovi bude jednotné modlitbové stretnutie na podporu návrhu zákonov poslancov ĽSNS a R. Vašečku, ktoré zlepšujú potratový zákon. Ešte treba dosiahnuť jednotu v NRSR

Zhromaždenie „Modlitby a chvály za život“, pred NR SR v Bratislave 7/2/2019 o 13:00 hod.

Milí priatelia, Národnej rade SR boli predložené dva návrhy zákonov, ktoré zlepšujú potratový zákon. Oba návrhy Aliancia za rodinu rovnako podporuje. Oba sú dobré (Vašečkov návrh aj návrh druhej skupiny poslancov ĽSNS ) a veľmi dobre legislatívne pripravené. Tento týždeň zrejme bude prebiehať o nich spoločná debata v parlamente. Médiá sú ticho. Nebudú informovať. Nezaujíma ich ochrana detí, zamerajú sa rovnako ako minule na konflikt.

My sa vyhnime súdeniu a hľadaniu konfliktov. Pozerajme na vec, ktorá je dobrá. Oslovili nás viaceré kresťanské organizácie, ktoré pri príležitosti predloženia novely, ktorá má zlepšiť potratový zákon a zabrániť zabíjaniu nenarodených detí organizujú modlitby a chvály za život pred parlamentom 7. 2. 2019 o 13:00 hod v Bratislave. Tým, z Vás ktorí ste kresťania, vrele odporúčam, aby ste prišli a venovali chvíľku modlitbe za deti, ktoré boli zabité pre našu malú lásku, sebectvo, pre zlý príklad a tiež pre naše slabé svedectvo, chatrnú vieru bez odvahy. Prídu viaceré známe osobnosti.

Prosím, nesúďme matky a otcov, ktorí zabili svoje dieťa aj oni sú obeťami tohto krvavého zákona, ale ochráňme budúce mamičky, aby neboli povzbudzované ublížiť sebe a svojmu dieťaťu. Tzv. sloboda zabiť lásku nie je slobodou, ale pozvánkou do otroctva bolesti a smrti.

Zákon je učiteľ národa. Potratový zákon je zlý učiteľ, ktorý učí, že vražiť nenarodené deti je dovolené. Učí, že nenarodení chlapci a dievčatá nie sú ľuďmi, aj keď im bije srdce, majú ľudský mozog, smejú sa, a majú v každej jednej svojej bunke ľudskú DNA.

Žiadna žena nemá štyri nohy, štyri ruky, dva mozgy a dve srdcia. Verím, že potratový zákon, ktorý spôsobil genocídu na Slovensku, padne. Verím, že ak budeme bojovať a bez ohľadu na úspech či neúspech znovu a znovu predkladať zlepšenia zákona, potratový zákon padne.

Verím, že keď začneme znovu odvážne hovoriť o trvalej a čistej manželskej láske a láske k deťom, mnoho mám a otcov začne milovať svoje nenarodené deti a pridajú sa. Príďte!

S úctou JUDr. Mgr. Anton Chromík, PhD., predseda Aliancia za rodinu

 

Dobrý deň, rád by som Vás pozval na Modlitby a Chvály za život dňa 7. februára 2019 (štvrtok) o 13:00 hod. pred budovou parlamentu v Bratislave.

Ide o modlitbové zhromaždenie na podporu zmeny zákona, ktorá má zabezpečiť lepšiu ochranu života nenarodených detí. Organizátorom modlitbového zhromaždenia je Braňo Letko z Lámačských chvál.

Zrejme už koncom tohto týždňa sa bude rokovať o novele potratového zákona. Ak môžete, príďte! Pozvánka: Modlitby a Chvály za život Súčasne by som Vás rád poprosil o podporu Petície za zlepšenie ochrany nenarodených detí a ich matiek, ak ste ju ešte nepodpísali. Ak ste ju už podpísali, môžete túto informáciu poslať ďalej. Ak si nie ste istí, či ste petíciu podpísali, môžete ju podpísať znova, systém Vás na to upozorní.

Petíciu odovzdáme zajtra (v utorok) do Národnej rady SR. Petícia je tu: Petícia za zlepšenie ochrany nenarodených detí a ich matiek A napokon Vás chcem informovať o téme pochovávania potratených detí namiesto ich spaľovania v spaľovni odpadov. Na základe hromadných pripomienok k zákonu o pohrebníctve (podobné pripomienky vzniesla aj KBS) sa uskutočnili dve stretnutia s ministerstvom zdravotníctva.

Základná požiadavka pochovávania detí namiesto ich spaľovania ako odpadu je zatiaľ stále otvorená, avšak ministerstvo sa touto otázkou zaoberá a robí analýzu dopadov takejto zmeny. Navrhovali sme tiež viacero úprav, ktoré by mali zjednodušiť proces pochovávania potratených detí, ak pohreb zabezpečujú sami rodičia. V tejto oblasti už niektoré pripomienky boli akceptované, niektoré nie, niektoré sú ešte otvorené. Predpokladám, že do mesiaca by sme mali presne vedieť, ktoré pripomienky ministerstvo akceptovalo, a ktoré nie. S pozdravom, Patrik Daniška

 

Vyhlásenie o.Mariana Kuffu k návrhom zákonov za zlepšenie ochrany životov nenarodených detí a tehotných matiek

Podporujem návrh zákona za zlepšenie ochrany životov nenarodených detí a tehotných matiek, ktorý predloží do NR SR, ktorýkoľvek poslanec, či poslankyňa Národnej rady SR.

Marián Kuffa – farár Žakovce, 20.1.2019

http://slovenskydohovorzarodinu.sk/vyhlasenie-o-mariana-kuffu-k-navrhom-zakonov-za-zlepsenie-ochrany-zivotov-nenarodenych-deti-a-tehotnych-matiek/

0
0

Podpíšte list biskupom:

X

Vážený priatelia a čitatelia,

        tvorba stránky AZN si vyžaduje veľa práce, času a námahy. Vzrastajú výdavky aj na zabezpečenie správneho chodu web stránky AZN a zabezpečenia pred útokmi hackerov (aj na osobné počítače členov AZN), čo sa prejavuje o.i. aj s problémami spojenými s načítavaním článkov, ktoré nám avizujete.

       Aby sme mohli lepšie zabezpečiť chod web stránky AZN a bezproblémový prístup čitateľov AZN k správnemu otváraniu článkov, potrebujem aj vašu podporu. Podporiť nás môžete zaslaním ľubovoľného príspevku na číslo účtu: IBAN SK05 0200 0000 0012 6606 0056

       Za pochopenie ďakujeme.

      Boh Vás žehnaj,

      Anton Čulen