Prečo by mal každý pracujúci občan žiadať zvýšenie svojho platu

Vážená vláda, mám na dnešnú dobu veľmi dobrý mesačný plat 500 € čistého.

Napriek tomu vás žiadam o zvýšenie o 292 € mesačne, aj keď podľa vás je tento plat dostačujúci. Môj plat by po zvýšení predstavoval 792 €, čo je stále menej ako majú v Grécku.

Svoju žiadosť odôvodňujem takto:
Mám 2 deti a ženu, ktorá je s nimi v domácnosti. Bývame v jaskyni, nájom neplatíme. Mydlo a pracie prostriedky nekupujeme a pretože sa umývame v potoku, neplatíme ani za vodu. Elektrinu a plyn tiež neplatíme, pretože nevlastníme žiadne spotrebiče. Odevy a obuv nekupujeme, ale zhotovujeme si ich z kožušín lesných zvierat.

Do práce chodím pešo, teda peniaze nepotrebujem ani na benzín, naftu či MHD. Na dovolenku, ani na víkendy nikam nechodíme, do kina a divadiel už vôbec nie.

Náš rozpočet vyzerá takto:
Raňajky: 2 rožky a voda z potoka – 0, 20 €
Desiata: 2 rožky a voda z potoka –  0, 20 €
Obed: polievka a guláš z bufetu –    3, 00 €
Olovrant: 2 rožky a voda z potoka- 0, 20 €
Večera: polievka a guláš z bufetu – 3, 00 €
1 osoba na deň: 6, 60 €
4 osoby na deň (otec, mama a 2 deti): 4 x 6, 60 = 26, 40 €
Na mesiac 30 x 26, 40 € = 792 €

V prípade, že máte hypotéku, vlastníte dom, byt, platíte za plyn a elektrinu, kúrenie, auto, internetovú prípojku, platíte za telefón, za rozhlas a televíziu, za lieky, používate MHD, máte školopovinné deti ktoré chodia do družiny, nakupujete im obuv a odevy, chodíte aspoň raz ročne na dovolenku, atď., tak si to treba doplniť do žiadosti o navýšenie platu.

V prípade, že váš zamestnávateľ pozná sociálne učenie Cirkvi a vie si vypočítať skutočné náklady na dôstojný život vašej rodiny, prestane vám vyplácať existenčnú mzdu, ale začne vám vyplácať spravodlivú mzdu. Lebo hoden je robotník svojej mzdy.

Pracujúci občan a váš pravidelný volič.

Autor neznámy. Redakčne upravené.

0
0

Podpíšte list biskupom:

X

Vážení priatelia a čitatelia,

        tvorba stránky AZN si vyžaduje veľa práce, času a námahy. Vzrastajú výdavky aj na zabezpečenie správneho chodu web stránky AZN a zabezpečenia pred útokmi hackerov (aj na osobné počítače členov AZN), čo sa prejavuje o.i. aj s problémami spojenými s načítavaním článkov, ktoré nám avizujete.

       Aby sme mohli lepšie zabezpečiť chod web stránky AZN a bezproblémový prístup čitateľov AZN k správnemu otváraniu článkov, potrebujem aj vašu podporu. Podporiť nás môžete zaslaním ľubovoľného príspevku na číslo účtu: IBAN SK05 0200 0000 0012 6606 0056

       Za pochopenie ďakujeme.

      Boh Vás žehnaj,

      Anton Čulen