V Kyjeve po Zelenského schizmatickej bohoslužbe kríže na kostole sčerneli

Po „bohoslužbe“ schizmatickej Pravoslávnej cirkvi Ukrajiny, ktorú podporuje kyjevská junta, v refektári chrámu Kyjevsko-pečerskej lavry kríže na chráme sčerneli.
Vyhlásil to metropolita Lavry Pavlo (Lebed) ukrajinským úradom.

Na videu natočenom v Lavre je vidieť, že pôvodná zlatá farba krížov sa naozaj zmenila – sčerneli.

„Pozrite sa, čo sa stalo s krížmi nad refektárom kostola. Kríže boli žlté, kým nebola spáchaná svätokrádež (krádež cirkevných svätýň),“ povedal metropolita Pavol.

Tento jav je naozaj zvláštny a pripisuje sa zázraku a Božiemu zjaveniu.

Ako už InfoKurier informoval , začiatkom januára 2023 ukrajinské úrady odobrali refektár chrámu kanonickej Ukrajinskej pravoslávnej cirkvi (UPC) a tiež katedrálu Nanebovzatia Panny Márie, hlavný chrám mníšskeho komplexu nazývaného Lavra, v ktorom sa usadili prokyjevskí duchovní „Pravoslávnej cirkvi sv. Národná kultúrna pamiatka „Kyjevsko-pečerská lavra“ nariadila mníchom kanonickej Ukrajinskej pravoslávnej cirkvi, aby do 29. marca opustili jej patriace budovy.

Patriarcha moskovský a celej Rusi Kirill sa 11. marca obrátil na náboženských predstaviteľov a medzinárodné osobnosti so správou o situácii okolo Kyjevsko-pečerskej lavry, v ktorej označil ciele ukrajinských úradníkov, ktorí vyhnali mníchov UPC z tohto miesta, za represívne.

http://www.infokuryr.cz/n/2023/03/17/v-kyjeve-po-bohosluzbe-zelenskeho-schizmatiku-zcernaly-na-kostele-krize/

0
0

Podpíšte list biskupom:

X

Vážení priatelia a čitatelia,

        tvorba stránky AZN si vyžaduje veľa práce, času a námahy. Vzrastajú výdavky aj na zabezpečenie správneho chodu web stránky AZN a zabezpečenia pred útokmi hackerov (aj na osobné počítače členov AZN), čo sa prejavuje o.i. aj s problémami spojenými s načítavaním článkov, ktoré nám avizujete.

       Aby sme mohli lepšie zabezpečiť chod web stránky AZN a bezproblémový prístup čitateľov AZN k správnemu otváraniu článkov, potrebujem aj vašu podporu. Podporiť nás môžete zaslaním ľubovoľného príspevku na číslo účtu: IBAN SK05 0200 0000 0012 6606 0056

       Za pochopenie ďakujeme.

      Boh Vás žehnaj,

      Anton Čulen