Druhý najvyšší počet krúžkov na cirkevných školách získala Veronika Cifrová Ostrihoňová- pozri video! (prvý bol Ódor), ktorá svoju kampaň odštartovala tým, že sa prihlásila k podpore zavedenia práva na potrat do Charty práv EÚ. Svätý Ján Pavol II. takéto niečo kedysi volal kultúrou smrti
Michal Čop: Biskupi, vedenie cirkevných reholí a cirkevných škôl by si spolu s rodičmi mali položiť jednoduchú otázku. Ak volia žiaci týchto škôl rovnako progresívne, ako žiaci sekulárnych škôl, a teda nedokážu rozoznať stranu, ktorá najviac útočí na cirkev a kresťanstvo, asi je niekde chyba. Otázka by mohla smerovať k tomu, kde presne tá „chybička“ je a čo s ňou rýchlo urobiť, čo všetko treba zmeniť. Minimálnu zhodu, že cirkevné školy by nemali vychovávať voličov najväčšiemu ideologickému oponentovi cirkvi, azda ešte predpokladať môžeme. Aj keď, ktovie.
Ak niekto nevie odpovedať na otázku, či existujú viac ako dve pohlavia, či je možné meniť pohlavie na požiadanie (a opakovane), alebo kedy vzniká ľudský život, inými slovami, ak nevie odpovedať ani na otázku, či existuje objektívna realita, no napriek tomu si nárokuje schopnosť určovať nielen spoločnosti, ale aj cirkvám, ako majú konať, každému, kto bol vychovaný v súlade s kresťanskou filozofiou, by tu mali zablikať všetky kontrolky.
Ale pozor, bliká niečo iné. Druhý najvyšší počet krúžkov na cirkevných školách získala Veronika Cifrová Ostrihoňová (prvý bol Ódor), ktorá svoju kampaň odštartovala tým, že sa prihlásila k podpore zavedenia práva na potrat do Charty práv EÚ. Svätý Ján Pavol II. takéto niečo kedysi volal kultúrou smrti. Hovorí sa o tom ešte študentom? Dokážu učitelia občianskej výchovy, histórie či náboženstva vysvetliť totalitarizmus, problém ideológie a humanistické učenie cirkvi? Alebo by mali rodičia začať kontrolovať, čo na cirkevných školách učia ich deti, tak, ako to bolo za komunizmu?
Študentské voľby zvonia na poplach: Ak to absolventi cirkevných škôl nevedia (alebo si to neuvedomujú), tak to ukazuje, že cirkevné školy fatálne zlyhávajú vo svojej základnej funkcii. Potom nečudo, že majú v zásade rovnaké výsledky pri formovaní študentov ako štátne či súkromné školy. Údajne kresťanský národ má skrátka problém s kresťanmi. S uchovávaním pravej viery. Kresťanské vzdelávanie nielen na školách evidentne nefunguje dobre. Preto nebuďme prekvapení, keď sa to o niekoľko rokov celé zosype ako domček z karát.
Po príklady pritom nemusíme chodiť ďaleko, stačí sa pozrieť do Írska, ktoré bolo ešte donedávna považované za baštu katolicizmu. A to až dovtedy, čo Íri za tri roky legalizovali homosexuálne sobáše (2015), úradne zmeny pohlavia pre transsexuálov (2015) a potraty (2018). Zdá sa, že tomu všetkému sa už pripravuje pôda aj na mnohých našich cirkevných školách, v niektorých kresťanských spoločenstvách, či farnostiach.
Viac TU: Na cirkevných školách volia progresívcov rovnako ako na štátnych. Potrebujeme ich ešte?